Poddębicki Bieg bez Barier już w niedzielę!

W niedzielę 31 maja w Poddębicach odbędzie się pierwsza edycja „Biegu bez Barier”, który rozegrany zostanie na atestowanej 10 km trasie, start biegu głównego zaplanowano na godzinę 12:45. Do startu w zawodach zgłosiło się ponad 300 zawodników. W ramach imprezy odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży, marsz nordic walking oraz bieg integracyjny, który może być jednocześnie rozgrzewką do startu na dystansie 10 km. Honorowy Patronat nad biegiem objął Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat oraz burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski. 

Centrum zawodów zlokalizowane będzie na terenie niepowtarzalnego Ogrodu Zmysłów, gdzie odbędą się biegi dla dzieci, marsz nordic walking oraz zlokalizowana będzie strefa startu i mety na dziedzińcu Pałacu, który położony jest w parku mówi Aleksandra Olejnik Prezes Fundacji –  cieszymy się że na pierwszą edycję imprezy zgłosiło się blisko 300 uczestników, którzy pobiegną ulicami Gminy Poddębice

Dla biegaczy, którzy zdecydują się na start w Poddębicach organizatorzy przygotowali bardzo ciekawy pakiet startowy z koszulką techniczną, wejściem na termy w Poddębicach oraz pamiątkowy medal, który będzie czekał na mecie na wszystkich uczestników.

Na start w Poddębickim Biegu bez Barier zdecydował się Jacek „MEZO” Mejer, który niespełna miesiąc temu złamał magiczne 3 h w maratonie: „To będzie dla mnie wyjątkowy dzień! Pobiec w biegu BEZ BARIER na 10km, a kilka godzin później zagrać koncert dla poddębickiej publiczności to wszystko co lubię czyli MUZYKA, SPORT, MOTYWACJA w jednym! Jestem ciekawy dopingu ludzi na trasie. Cieszę się, że zwiedzę miasto biegiem, a wieczorem zapraszam wszystkich na koncert!

W związku z Dniem Dziecka dla najmłodszych uczestników organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m. in. zabawy z animatorami, malowanie twarzy, trampolina, pokaz dużych baniek mydlanych, wata cukrowa. Każde dziecko otrzyma w pakiecie napój i słodki poczęstunek a na mecie pamiątkowy medal oraz dyplom.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w  LO im. Marii Konopnickiej w Poddębicach – ul. A. Mickiewicza 11/13 i czynne będzie od godziny 8:30. Szczegółowe informacje dotyczące biegu dostępna są na stronie www.biegbezbarier.pl 

Program Poddębickiego Biegu bez Barier

8:30      otwarcie biura zawodów

9:30      zamknięcie biura zawodów dla  dzieci

09:45    start biegów dziecięcych

10:30    zamknięcie biura zawodów dla nordic walking

11:00     start marszu nordic walking

11:30     zamknięcie biura zawodów dla biegu integracyjnego

12:00    start biegu integracyjnego

12:00    zamknięcie biura zawodów

12:45     start biegu głównego

14:15     dekoracja zwycięzców

15:00    zakończenie imprezy

Powiązane Posty