Mikołajkowy Parkrun i podsumowanie listopada

Prawie 300 wzięło udział w listopadzie w bezpłatnych biegach parkrun w Łodzi. Łódź jest jednym z niewielu miast w Polsce, które mogą się pochwalić cyklicznie organizowanymi biegami, za które nie pobierana jest opłata. Miłośnicy biegania zbierają się w każdą sobotę o 9 rano w parku im. Poniatowskiego. Jedną z rzeczy wyróżniających bieg parkrun jest połączenie świetnej zabawy z rodzinną atmosfera, dlatego w najbliższą sobotę zostanie zorganizowany bieg mikołajkowy wraz z konkursem na najlepiej przebranego uczestnika.

Bieg mikołajkowy będzie 24 kolejnym biegiem parkrun w Łodzi.  Od czerwca, kiedy to biegi miały swoją inaugurację, wzięło w nich udział blisko 1500 osób, w samym listopadzie niecałe 300. Tak jak na całym świecie, zawodnicy rywalizują na dystansie 5km. Trasa wytyczona jest alejkami parku Poniatowskiego i składa się z dwóch okrążeń. W listopadzie najszybciej trasę pokonał Marcin Stobiecki, który potrzebował na to 18 minut 16 sekund. Wśród kobiet najszybsza była Kasia Żbikowska-Jusis (kobietkibiegaja.pl), która 3 listopada ukończyła bieg z czasem 21 minut i 3 sekundy. Drugą po Kasi, najszybszą uczestniczką parkun była w listopadzie Agata Walczak, która odniosła dwa zwycięstwa z rzędu (trzy jeśli liczyć pierwszy bieg grudniowy). Wśród panów rywalizacja jest bardziej wyrównana, co tydzień zwycięstwo odnosi inny zawodnik.

Oprócz pomiaru czasu biegacze mogą śledzić swoje postępy określane jako „współczynnik wieku” czyli najlepszy czas na świecie w danej kategorii wiekowej. I tak najszybszy w listopadzie, Marcin Stobiecki pobiegł na 71,3% najlepszego czasu na świecie, a Kasia Żbikowska-Jusis 70,3%. Gdyby jednak wziąć pod uwagę wyłącznie współczynnik wieku, najszybszymi w listopadzie byli Jadwiga Wiktorek (biegampolodzi.pl) 72,3% (27:12) oraz Jacek Trociński 73,7% (18:47).

Na 24 bieg , który odbędzie się w sobotę 8 grudnia organizatorzy zapraszają wszystkich biegaczy w strojach mikołajowych – czerwone czapeczki, szaliki i wszelakie akcenty świąteczne będą wskazane. Na mecie nie zabraknie ciast upieczonych przez parkrunowiczów oraz gorącej herbaty. Osoby, które przyjdą przebrane będą miały możliwość wygrania paska biodrowego firmy adidas. Amerykańscy naukowcy udowodnili ostatnio, że w taki pasek oprócz kluczy zmieści się także całkiem spory kawał makowca!  

Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy.

Chęć udziału można potwierdzić zapisując się poprzez facebook na wydarzenie: Mikołajkowy Parkrun

Szczegółowe informacje o biegu parkrun dostępne są na stronie: www.parkrun.pl/lodz lub www.facebook.com/parkrun.lodz

Powiązane Posty