LCJRun – nocny bieg po łódzkim lotnisku

W sobotę, punktualnie o godzinie 20.00 zostanie otwarte biuro zawodów LCJRun czyli pierwszego w Polsce biegu po pasie startowym czynnego międzynarodowego lotniska. Start biegu planujemy na godzinę 00.30. Swój udział zapowiedziało blisko 850 zawodników nie tylko z Łodzi ale i z całej Polski. Zapisy do LCJRun ruszyły w samo południe w poniedziałek 31 marca i trwały niewiele ponad dwie godziny. 

– Były to jedne z najszybsze w historii zapisów internetowych na bieg, który odbywa się w Łodzi. Nasze obawy czy ktoś będzie chciał się ścigać po pasie lotniska w środku nocy okazały się bezpodstawne. Cieszymy się, że nasza impreza, może konkurować pod względem atrakcyjności z o wiele większymi zawodami rozgrywanymi w Łodzi – mówi Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Łódź, który jest współorganizatorem LCJRun.

– Apelujemy do wszystkich biegaczy o dostosowanie się do informacji przekazywanych przez organizatorów, a w szczególności o zachowanie godzin, na które przewidziana jest ich odprawa  – dodaje Ewa Bieńkowska. – Pozwoli to na szybszą kontrolę bezpieczeństwa z i być może uda nam się pozwoli na start trochę wcześniej.

– Prosimy o zachowanie rozwagi – dopowiada Bartłomiej Sobecki, dyrektor zawodów. – Prosimy pamiętać, że zawody rozgrywane będą na płycie lotniska i obowiązują nas identyczne procedury i przepisy jak przed podróżą samolotem. Mam nadzieję, że uda się przeprowadzić odprawę sprawnie i pozostanie nam tylko cieszyć się nietypowym biegiem – zachęca Sobecki.

– Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla naszych uczestników – mówi Maciej Woźnicki, jeden z organizatorów. – Biuro zawodów zorganizowane będzie w miejscu gdzie zwykle zaczyna się odprawę, czyli przy nadaniu bagażu. Tam wydawać będziemy numery startowe. Zadbamy też o odpowiednią odprawę muzyczną biegu oraz nawiążemy do klasyki polskiej kinematografii jeśli chodzi o komunikaty lotniskowe – opowiada Maciej. 

Oprócz tego organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników na wspólną rozgrzewkę, którą poprowadzą wspólnie Piotr Kędzia (dwukrotny olimpijczyk z Łodzi, założyciel Olimpijskiej Akademii Biegania) oraz trenerzy z klubu Sport Vera.

– Zapewniamy bardzo szybką trasę, prawie 5 km w idealnej linii prostej. Myślę, że takiego biegu nigdy w Polsce nie było – mówi dyrektor zawodów Bartłomiej Sobecki. – Na półmetku zafundujemy zawodnikom zastrzyk energii, a na całej długości trasy biegaczy dopingować będą nasi wolontariusze.

Program imprezy:

0:00 – otwarcie biura zawodów (numer startowy można odebrać tylko osobiście z dowodem tożsamości))

21:00 – start odprawy pierwszej grupy zawodników zgodnie z nadanym numerem startowym

23:00 – zamknięcie biura zawodów

23:45 – rozgrzewka dla uczestników

00:30 – start biegu LCJRun

01:15 – dekoracja uczestników biegu

01:30 zakończenie imprezy

Terminal 3: od godziny 20:00 do 23:00 na terminalu będzie można wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Vera Sport oraz przebadać się na stoisku NZOZ Sachmet i zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Hala odlotów: Po odprawie zawodnicy będą mogli dokonać wideo analizy ruchu na stosiku sklepu Sport–Factory, wziąć udział w konsultacjach z fizjoterapeutą Robertem Nowickim oraz odwiedzić stoisko NZOZ Sachmet. Po odprawie będzie również otwarty sklepik. gdzie będzie można kupić napoje, przekąski itd.

* w godzinach 20:00 – 21:00 obowiązuje „happy hour” czyli darmowy parking dla biegaczy przez okres całej imprezy.

Szczegółowe informacje na temat biegu dostępne są na stronie www.lcjrun.pl

Powiązane Posty