IV Pabianicki Półmaraton ZHP już w niedzielę!

Kiedy po raz pierwszy podjęliśmy decyzję o organizacji Półmaratonu w Pabianicach nikt nie przypuszczał, że impreza ta zagości na stałe w naszym mieście. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie wiosny bez Półmaratonu, bez setek ludzi, którzy biegnąc dają nam w prezencie swoją energię, chęci, zapał i uśmiech. Kiedy zaczynaliśmy chcieliśmy, aby organizowany przez Hufiec ZHP Pabianice Półmaraton stał się promocją naszego miasta i regionu, dzisiaj po kilku latach możemy powiedzieć, że zyskaliśmy znacznie więcej.  Dzięki tak wielkiemu przedsięwzięciu mogliśmy zintegrować wiele środowisk, pokazać jak ważne jest wspólne działanie, aby nasze miasto było kolebką ważnych wydarzeń,  mobilizować  mieszkańców do uprawiania sportów – dziś nikogo nie dziwią setki biegających pabianiczan. Obecnie na liście uczestników widnieje prawie 1100 nazwisk. Ilu nas pobiegnie, tego jeszcze nie wiemy, oby jak najwięcej. 

Podczas IV Pabianickiego Półmaratonu ZHP odbędzie się Festyn Sportowy Rozpoczniemy od profesjonalnej rozgrzewki przygotowanej przez Klub Fitness- Akademia Ruchu, na terenie MOSiR będzie można odwiedzić kawiarenkę, a w niej posilić się tradycyjną pajdą chleba ze smalcem. W trakcie Festynu odbędzie się  IV Pabianicki Półmaratonik ZHP skierowany do dzieci w wieku 6 – 12 lat oraz „Bieg na szpilkach” dla pań kochających sport i wyzwania.

Zwycięzcy IV Pabianickiego Półmaratonu ZHP otrzymają nagrody pieniężne. Za I miejsce można wygrać 1000,00 zł. 

Wszyscy zawodnicy wezmą udział w konkursie podczas, którego będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród; między innymi tygodniowy pobyt dla 2 osób w Ośrodku   Wypoczynkowo- Rehabilitacyjnym „EWA” w Ustroniu Morskim wraz zabiegami.

W tym roku po raz drugi IV Pabianicki Półmaraton ZHP odbędzie się w ramach imprez o Puchar  Marszałka Województwa Łódzkiego. Zaczynamy w Pabianicach biorąc udział w IV Pabianickim Półmaratonie ZHP, kolejne imprezy biegowe to: Maraton Łódzki DOZ (13.04.), VIII Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II ( Konstantynów Łódzki, 5 km, 11.05.), XII Bieg ulicą Piotrkowską (Łódź, 10 km, 24.05.), 33 Ogólnopolski Bieg Tomaszowski im. Bronisława Malinowskiego ( Tomaszów Mazowiecki, 10 km, 07.09.), XXXIII Łowicki Półmaraton Jesieni ( Łowicz, 21,9 km, 21.09.), VIII Ekologiczny Bieg do Gorących Źródeł ( Uniejów, 10 km, 19.10.), Bełchatowska Piętnastka ( 23.11.) Informacje na stronie biegilodzkie.pl

Zachęcamy do odwiedzania strony IV Pabianickiego Półmaratonu ZHP www.polmaraton.pabianice.zhp.pl

Zapowiedzi biegu można posłuchać również w Rozbieganym Mikrofonie  podczas zawodów wypatrujcie apratu INES z serwisu biegampolodzi.pl.

zespół organziacyjny
IV Pabianickiego Półmaratonu ZHP

Powiązane Posty