Nalot Jastrzębi z Łasku na Toruń – relacja Janusza Milczarka

W minioną niedzielę, 4 grudnia, członkowie klubu „JASTRZĄB-32.BLT ŁASK” wzięli udział w IX Półmaratonie Św. Mikołajów w Toruniu. Bieg ten już od wielu lat połączony jest z akcją charytatywną na rzecz dzieci z toruńskich domów dziecka. Również i w tym roku, biegacze przynieśli ze sobą wiele nie tylko prezentów ale również przedmiotów niezbędnych do codziennego  użytku. Dodatkowo, można było zakupić mikołajową koszulkę techniczną, z której dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc potrzebującym wychowankom domów dziecka. My również przeprowadziliśmy akcję zbiórki  wśród żołnierzy i pracowników naszej jednostki, czego efektem 10 dużych worków od „Świętego Mikołaja w mundurze”. Sądzę, że  połączenie biegu z tak szlachetną akcją pomocy potrzebującym dzieciom, to znakomita okazja dla wszystkich, którym dobro dzieci leży na sercu.

Bieg zorganizowany na jak, zawsze wysokim poziomie. Pakiet startowy, finisz na tartanowej bieżni pięknego obiektu, grochówka, chleb ze smalcem, herbata, drożdżówka lub pączek, izotonik lub piwo, trasa przygotowana dobrze, dość wymagająca. Dzieciaki zaangażowane na trasie, w punktach odświeżania oraz na mecie przy wręczaniu pamiątkowych medali –  dzwonków.

Czerwona fala Świętych Mikołajów na ulicy – widok bezcenny, minusów  praktycznie brak, jedyny mały to myląca „dmuchana Meta” ustawiona  dodatkowo przy wbieganiu na stadion. Dodatkowo dopisała pogoda i przepiękna  Starówka Torunia. Do Torunia pojechaliśmy w składzie: Sławomir GAJDA, Paweł KWIATKOWSKI, Janusz MILCZAREK, Sylwester PYSZAK, Sylwester RĘBACZ, Cezary SMARZEK oraz Mariusz WASILEWSKI. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Cezary – 1:26:37, co dało 50.miejsce w kategorii open i 8.miejsce w kategorii wiekowej.

Jastrzębie 🙂

Gratulujemy!!!
Janusz MILCZAREK

Powiązane Posty