II Poddębicki Bieg bez Barier w najbliższą niedzielę!

Już w najbliższą niedziele wystartuje II Poddębicki Bieg Bez Barier. Do zawodów zgłosiło się już ponad 300 zawodników, którzy rywalizować będą na 10 km trasie wytyczonej w Poddębicach i okolicznych miejscowościach. Na starcie biegu stanie ubiegłoroczny zwycięża Artur Kozłowski aktualny Mistrz Polski w maratonie oraz reprezentant Polski na Igrzyska Olimpijskie w Rio. Zawodnik pochodzący z Sieradza został również Ambasadorem Poddębickiego Biegu Bez Barier.

Pomysłodawcą biegu w Poddębicach jest Fundacja „Obudzić Zmysły”, która poprzez jego organizację chce promować swoje działania wśród m.in. biegaczy.

Bieg bez Barier to nie tylko rywalizacja sportowa, impreza dedykowana jest dzieciom z niepełnosprawnością, z zaburzeniami rozwoju, chcemy niniejszym wydarzeniem biegowym zwrócić uwagę głównie na problemy dzieci z autyzmem i ich rodzin zamieszkujących na terenie powiatu poddębickiego – mówi Aleksandra Olejnik z Fundacji Obudzić Zmysły dodając Bieg bez Barier daje taką możliwość, zebrane środki zostaną przeznaczone na stworzenie pełnej ofert terapeutycznej dla potrzebujących jej dzieci.

Druga edycji Biegu bez Barier zostanie wzbogacona o aspekt ekologiczny, dodatkowe atrakcje dla dzieci, które będą mogły wziąć udział w warsztatach, grze terenowej, odbędzie się też konkurs dla kibiców. Nie zabraknie oczywiście stałych punktów, które znane są z pierwszej edycji biegu czyli pamiątkowa koszulka, karnet na basen dla zawodników startujących w biegu głównym i marszu nordic walking czy biletów do ZOO Safari dla dzieci, na mecie i trasie na wszystkich zawodników do picie przygotowana zostanie Poddębicka woda termalna.

Do Biegu bez Barier można się zapisać poprzez formularz dostępny na stronie www.biegbezbarier.pl do najbliższego piątku do godz. 20:00 oraz w dniu biegu w biurze zawodów.

Szczegółowe informacje o imprezie dostępne są na stronie www.biegbezbarier.pl oraz na www.facebook.com/Bieg-Bez-Barier-1390136317969637 

 

Powiązane Posty