6. Bieg Fabrykanta – startują zapisy!

6. Bieg Fabrykanta odbędzie się 27 sierpnia 2016 roku, jak co roku zawodnicy do pokonania będą mieć 10 km trasę wytyczoną na Księżym Młynie w Łodzi. Zapisy do tegorocznej edycji startują już 2 czerwca o godzinie 20:00, w biegu obowiązuje limit 2500 uczestników.

z roku na rok impreza staję się co raz popularniejsza do ubiegłorocznej edycji zgłosiło się 2000 biegaczy. Jak będzie w tym roku? Okaże się 27 sierpnia na starcie 10 km lekcji historii Miasta Łodzi – mówi Bartłomiej Sobecki Dyrektor Biegu Fabrykanta – dodając tegoroczna trasa biegu powinna być jeszcze szybsza i ciekawsze.  

Od czterech lat w organizację Biegu Fabrykanta włącza się firma Accenture, której zawodnicy licznie stają na starcie, walcząc również o czołowe lokaty.

– cieszymy się, że na przestrzeni ostatnich lat Bieg Fabrykanta stał się jedną z największych imprez w regionie łódzkim. Jest to również jeden z najważniejszych biegów dla pracowników naszej firmy, którzy co roku licznie stawiają się na jej starcie. Osobiście od kilka lat Bieg Fabrykanta mam wpisany w kalendarz obowiązkowych startów mówi Monika Kaczmarek jedna z faworytek biegu na co dzień pracująca w firmie Accenture.

Podczas 6. Biegu Fabrykanta przeprowadzona zostanie akcja charytatywna „biegnę dla …” w której od 2013 roku Fundacja PKO Banku Polskiego zebrała kwotę ponad 2,4 mln zł , którą wsparła 176 beneficjentów. W sumie od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.

Obecna edycja biegu będzie po raz pierwszy sponsorowana przez PKO Bank Polski. Można powiedzieć, że nareszcie na biegowej mapie Polski również w Łodzi pojawia się bieg wspierany przez PKO Bank Polski. Nasz Bank od 2013r. w całym kraju realizuje autorski program „PKO Biegajmy razem”, który popularyzuje bieganie, zdrowy i aktywny tryb życia oraz łączy je z ideą dobroczynności. Także w naszym mieście uczestnicy BIEGU FABRYKANTA będą mogli wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla”. mówi Jan Walczak dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej w Łodzi.

Wzorem poprzednich edycji na każdego uczestnika Biegu Fabrykanta na mecie czekać będzie pamiątkowy medal z jednym z zabytków Księżego Młyna – co nim będzie, okaże się 27 sierpnia. Dodatkowo medal wyposażony zostanie w „fabrykanckiego wąsa” co stało się już tradycją. 

Tegoroczny Bieg Fabrykanta po raz drugi włączony został do cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. Na stronie www.biegilodzkie.pl dostępne są informacje o wszystkich dziewięciu biegach rozgrywanych w ramach cyklu.

Honorowy Patronat nad zawodami objęła Pani Prezydent Hanna Zdanowska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. 

Wszystkie szczegółowe informacje o biegu dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na www.facebook.pl/biegfabrykanta

Powiązane Posty