Bieg Wdzięczności: relacja, zdjęcia, wyniki

W niedzielę 17 maja ulicami Konstantynowa Łódzkiego ponad 400 zawodników wystartowało w Biegu Wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II rozgrywanym na dystansie 5 km. Była to już dziewiąta edycja zawodów podczas których co roku oprócz biegu głównego rozgrywane są biegi młodzieżowe oraz bieg otwarty na dystansie 1200 m.  Po raz trzeci bieg odbywa się na tej samej 5-kilometrowej trasie, która posiada  atest PZLA oraz zaliczany jest do biegów rozgrywanych w ramach Pucharu Marszałka Województwa Łódzkiego.

Rywalizację na dystansie 5 km wygrał Błażej Skowroński (16:21), który pokonał swojego klubowego kolegę z LKS Koluszki Krzysztofa Pietrzyka (16:25), który kilka godzin wcześniej zajął III miejsce w Nordea LCJRun oraz Fabiana Florka z Konina (16:28). Wśród pań zwyciężyła Zuzanna Mokros z Pabianic (18:06) przed Agatą Matejczuk z KS Alaska Łódź (20:10) i Anną Ketner ze Sport Factory (20:14).

W bieg głównym wystartował m.in. Minister Sportu Andrzej Biernat, a w biegu na 1200 metrów rywalizował Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz .