Bieg i Marsz do Źródeł Olechówki już w niedzielę

Zapewne wielu łodzian nie wie, gdzie znajduje się Park Źródeł Olechówki – być może nawet sami mieszkańcy Olechowa mieliby problem z dokładnym jego wskazaniem. Już w niedzielę będzie okazja, żeby to zmienić za sprawą organizowanego na terenie jednego z najmłodszych parków w Łodzi Biegu i Marszu do Źródeł Olechówki. Uczestnicy marszu i biegu rywalizować będą na widowiskowej 5 km trasie przebiegającą przez Górkę Olechowską. W ramach zawodów odbędą się biegi dla dzieci w kategoriach: przedszkolaki oraz szkoła podstawowa z podziałem na klasy 1-3 i 4 – 6. Po dzieciach na trasę wyruszą miłośnicy chodzenia z kijami, czyli nordic walking, a na koniec na starcie staną biegacze, którzy rywalizować będą w Mistrzostwach Ziemi Łódzkiej w biegach przełajowych – organizatorzy przygotowali 12 kategorii wiekowych. 

Biuro zawodów, szatnie i depozyt zlokalizowane będą w Szkole Podstawowej nr 205 przy ulicy Dąbrówki 1, natomiast start wszystkich biegów i marszu odbędzie się przy Górce Olechowskiej przy ulicy B. Świdnickiego, która oddalona jest ok 1 km od szkoły.

Zawody odbywają się z inicjatywy Rady Osiedla Olechów – Janów oraz serwisu biegampolodzi.pl. patronat medialny nad imprezą objęły redakcje: Kuriera Łódzkiego, maratonczyk.pl, runningsucks.pl, biegampolodzi.pl oraz Gazety Wyborczej.

Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.biegampolodzi.pl

Program zawodów:

9:00 – otwarcie biura zawodów

10:00 – zamknięcie biura zawodów dla dzieci

10:30 – zamknięcie biura zawodów dla nordic walking

10:30 – start biegów dziecięcych

10:50 – dekoracja biegów dziecięcych

11:00 – start nordic walking

11:30 – zamknięcie zapisów dla biegaczy

12:00 – start Mistrzostw Ziemi Łódzkiej w biegach przełajowych

12:45 – dekoracja biegu i marszu

13:15 – zakończenie imprezy 

Powiązane Posty