Wietrzne Grand Prix Łódź City Trail

Niedzielne zawody Grand Prix Łódź CITY TRAIL odbyły się w trudnych warunkach – silny wiatr skutecznie uniemożliwił uzyskanie dobrych rezultatów. – Mój czas na mecie jest daleki od założeń, zresztą pewnie jak większości uczestników – podkreśla jeden z zawodników – Mariusz Kostrzewa z KS Alaska. Najlepsi byli – podobnie jak w poprzednim biegu – Grzegorz Petrusiewicz i Monika Kaczmarek. Wynik Grzegorza Petrusiewicza to 16:42. Z kolei Monika Kaczmarek pokonała 5-kilometrową trasę w 19:01. Oboje mają na koncie po dwa zwycięstwa.

CITY TRAIL to nie tylko rywalizacja najlepszych. Przeważająca część biegaczy to osoby biegające rekreacyjnie, które traktują zawody jako możliwość spotkania ze znajomymi czy formę dbania o kondycję i dobre samopoczucie. – Dzisiejsze zawody były już trzecimi z cyklu, które pokonałem wspólnie z moim ojcem. Jestem jego pacemakerem. Dzięki zawodom możemy wspólnie spędzać niedziele – podkreśla Szymon Drab z klubu Szakale Bałut.

Tradycyjnie przed biegiem głównym odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży pod nazwą CITY TRAIL Junior. Młodsi biegacze rywalizowali na czterech dystansach – od 300 metrów do 3 km.

CITY TRAIL jest cyklem ogólnopolskim. Poza Łodzią 5-kilometrowe biegi są organizowane także w: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W każdym z miast od października 2014 do marca 2015 odbędzie się po sześć imprez. Kolejne zawody w Łodzi odbędą się 25 stycznia lutego, 8 lutego i 8 marca.

Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.  

Galeria by Doktorek

Galeria by Sebastian Nowakowski

foto: Sebastian Nowakowski

Powiązane Posty