CITY TRAIL Łódź: czas na ostateczne rozstrzygnięcia

Maciej Budziński, czy Grzegorz Petrusiewicz? Który z zawodników zostanie najlepszym biegaczem CITY TRAIL z Nationale-Nederladen w Łodzi w edycji 2019/2020? Odpowiedź na to pytanie poznamy już 8 marca podczas ostatniego biegu sezonu! Elektroniczne zapisy do imprezy trwają do końca dnia w środę, 4 marca na www.citytrail.pl. Podsumowanie edycji z rozdaniem pamiątkowych medali i nagród jest zaplanowane na 26 marca.
Sytuacja w klasyfikacji generalnej mężczyzn jest dość klarowna. Na prowadzeniu jest aktualnie Maciej Budziński, ale końcową wygraną może odebrać mu Grzegorz Petrusiewicz.
Oczywiście będę walczył o wygraną w niedzielnym biegu, co da mi także zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W miniony weekend zakończyłem sezon halowy, bieg CITY TRAIL będzie dla mnie ostatnim startem przed wejściem w cykl przygotowujący do sezonu letniego. Jestem pewien swojej formy – mówi Grzegorz Petrusiewicz. – Najtrudniejszym rywalem w tym sezonie był dla mnie zdecydowanie Tomek Osmulski, ale wystartował tylko w pierwszym biegu. Bardzo mocnym zawodnikiem jest też na pewno mój wielokrotny partner treningowy i kolega z klubu – Wojtek Sowik, ale przez kontuzję nie mógł pokazać pełni swoich sił w tym sezonie. Oprócz tego jest oczywiście Maciek Budziński, który jest ode mnie młodszy o 4 lata i z roku na rok robi duże postępy. Na ten moment wciąż jest jednak ode mnie słabszy i myślę, że pokonam go w niedzielnym – ostatnim biegu edycji.
Wśród kobiet pewna wygranej w generalce jest Monika Kaczmarek – czterokrotnie pierwsza na linii mety.
Warto dodać, że kończąca się wkrótce edycja jest wyjątkowo sprzyjająca biegaczom. Owszem nie zabrakło deszczu, błota i wiatru, ale żaden z biegów nie odbył się w śniegu, czy na śliskiej nawierzchni, co zawsze jest dodatkowym utrudnieniem.
Opłaty startowe w CITY TRAIL wynoszą: w biegu na 5 km – 25 zł (przy płatności elektronicznej) lub 30 zł (w dniu imprezy) oraz 7,5 zł w biegach dla dzieci i młodzieży, jeśli płatność odbywa się przez internet lub 10 zł jeśli opłaty dokonujemy w dniu zawodów. Przy okazji zapisów na CITY TRAIL można wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która pomaga krzywdzonym dzieciom. Aktualnie na koncie zbiórki jest już ponad 60 000 zł!
Cykl CITY TRAIL wyróżnia się na tle innych imprez wyjątkowym podsumowaniem. Rozdanie nagród i pamiątkowych medali dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi, odbywa się na siódmej – oddzielnej imprezie, organizowanej w formule uroczystej gali. W tym roku warszawska dekoracja jest zaplanowana na 26 marca (godz. 18:30) w Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.
Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:

  • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice Motodromu w Parku Baden-Powella)
  • godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
  • godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
  • godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km
    CITY TRAIL to dziesięć lokalizacji – poza Łodzią są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Lokalnym współorganizatorem cyklu w Łodzi jest firma InesSport. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty