Wielka Szarża w Łodzi na Ratunek: bieg, marsz nordic walking, festyn, parada konna.

W najbliższą niedzielę odbędzie się XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi atrakcje związane z finałem przygotował m.in. Sztab „Wielkiej Szarży WOŚP”. Wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mogli wżiąć udział w 1 Łódzkim Biegu Policz Się z Cukrzycą rozgrywanym w ramach GP Łodzi 2014. Jednym z inicjatorów wydarzenia jest Radosław Kluska, reprezentujący Sztab Wielkiej Szarży WOŚP: „Serdecznie zapraszamy do aktywnego policzenia się z cukrzycą podczas zawodów GP Łodzi 2014 rozgrywanych w parku 3 Maja. Na miejscu będą obecni wolontariusze ze sztabu WOŚP Straży Miejskiej w Łodzi kwestujący na rzecz 22 finału WOŚP NA RATUNEK. Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego i dotrą do naszego sztabu na czas koszulki i medale „POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ” przekażemy je jako nagrody dla uczestników biegu i marszu w ramach GP Łodzi 2014. Do zobaczenia na starcie!”

Szczegółowe informacje dotyczące biegu/marszu oraz zapisy dostępne są na stronie www.gplodzi.pl, poniżej zamieszczamy szczegółowy program WIELKIEJ SZARŻY W ŁODZI NA RATUNEK.

Festyn Stary Rynek

12:00-18:00 ASG B3 (checkpoint, odbicie zakładnika, ewakuacja rannego, strzelnica), Straż Pożarna (pokaz wozu bojowego), Straż Miejska- Animal Patrol, Stajnia Konie na Nieboskłonie(obwożenie dzieci konikami polskimi), stanowisko Stowarzyszenia Ułanów (staropolski poczęstunek, podkowy na szczęście), Auto Szkoła F1 – nauka jazdy dla dzieci i nie tylko, Automobile Torino – prezentacja i przejażdżki najnowszymi modelami ze stajni Fiata, stoiska stajni, przejażdżki bryczkami.

Parada Konna

13:30-14:00 Ustawianie szyku parady na ul. Podrzecznej. Sekcja Konna Straży Miejskiej w Łodzi, Ranczo w Dolinie, Oleńka, Konie na Nieboskłonie, Malwinka, Wiki, Arabika, Denysowo, Stary Folwark, Stokrotka, Stasiakówka, Musiał, Stado Ogierów Bogusławice, Napoleońska Zagroda, Stowarzyszenie Ułanów im. Wydzielonego Oddziału Wojska Polskiego mjr. Hubala, KJ. Zbyszko, Stajnia Pod Jodłami, Stajnia Grotniki, Equi-Passion J.Gawryluk

DO MARSZU ZAGRA : Orkiestra Dęta OSP Szczerców,

ZABEZPIECZENIE KOLUMNY: wolontariusze PCK, ratownicy medyczni SM, wolontariusze SM, piechota z grupy ASG B 3.

OPIEKA WETERYNARYJNA

KOWAL- Robert Snycerz

14:00- 15:00 Przejazd parady na trasie: Zgierska, Nowomiejska, Plac Wolności, Legionów, Zachodnia, Lutomierska, Zgierska.

Osada Wczesnośredniowieczna

12:00- 18:00 PARK STAROMIEJSKI

– Ród Dębowego Liścia

– Verthandi Vilja

– Grupa Rekonstrukcji Historycznej- Hringhr

Będzie się działo:

– pokazy walk 

– strzelanie z łuku 

– pieczenie podpłomyków

– dawne gry i zabawy planszowe

– pokaz i degustacja kuchni wczesnośredniowiecznej 

– walki na równoważni

– muzyka dawna i klimatyczna

– oczywiście wszystko przy udziale publiczności

Rynek Manufaktura 

10:00-20:00 Stanowisko Straży Miejskiej w Łodzi. Prezentacja radiowozu, monidło, obwożenie kucykami (Stajnia Oleńka), maskotka strażników, podkowy na szczęście, niespodzianki dla dzieci. 

1 Łódzki Bieg Policz Się z Cukrzycą Grand Prix Łodzi

PARK 3 MAJA 12.01.2014

www.gplodzi.pl 

11:15 Start marszu

12:10 Start biegu

https://www.facebook.com/sztab.wosp.sm.lodz

https://www.facebook.com/events/473224352795928/

Powiązane Posty