Wielka Pardubicka na GP Łodzi

Piąte zawody z cyklu GP Łodzi 2013 w biegach przełajowych i nordic walking odbyły się w prawdziwie przełajowych warunkach, na trasie znajdowała się woda, błoto, resztki śniegu i lodu. Przed startem biegu jeden z uczestników powiedział, że to nie start GP Łodzi tylko „Wielkiej Pardubickiej” – najcięższej gonitwy na świecie. Pomimo bardzo ciężkich warunków na starcie stanęło blisko 330 zawodników. Start zawodów poprzedziła rozgrzewka poprowadzona przez instruktorów z LZS Justynów i Sport Vera. W marszu wzięło udział 82 kijkarzy, z których najlepsi okazali się Robert Gański z Lublińca i Aneta Kokot z Iwanowic. Dziś po raz pierwszy na tegorocznej edycji GP Łodzi pojawił się na trasie sędzia nordic walking, dzięki czemu mniej biegaczy wśród kijkarzy. 

Start biegu zaplanowany był na 12:10, a chwilę przed nim odbyła się dekoracja zwycięzców „konkursu karnawałowego”, którymi zostali Mateusz Badziak i Rafał Kobyłecki.

W biegu wystartowało 240 zawodników, którym przyszło rywalizować na najbardziej błotnistej trasie w historii GP Łodzi. Ciężkie warunki nie przeszkodziły w uzyskaniu dobrych rezultatów. Wśród Pań wygrała Monika Kaczmarek, która  tą wygraną zapewniła sobie końcowy triumf w klasyfikacji generalnej. Najszybszym biegaczem okazał się Krzysztof Pietrzyk, w klasyfikacji mężczyzn walka o końcowe zwycięstwo rozstrzygnie się na ostatnich zawodach z cyklu GP Łodzi.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w dzisiejszych zawodach i wspólną błotno – biegowo – marszową zabawę.

Zapraszamy na ostatnie zawody z cyklu GP Łodzi, które odbędą się 24 marca br. oczywiście w Parku 3 Maja. Dla wszystkich startujących wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej w Łodzi przygotowujemy specjalną niespodziankę w postaci zielonych koszulek z okazji uruchomienia platformy „Zielona Łódź”. O szczegółach będziemy informować na stronie www.gplodzi.pl 

GP Łodzi 2013 – VI bieg/marsz – formularz zgłoszeniowy

Przypominamy, iż finał GP Łodzi 2013 odbędzie się w dniu 5 maja 2013 podczas III Majowego Pikniku Sportowego w Wiączyniu Dolnym – więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie biegampolodzi.pl 

Wyniki nieoficjalne

Relacja TVP 3 Łódź

Zdjęcia by Doktorek

Relacja by runningsucks.pl

Relacja by ddlodz.pl

Relacja by Dziennik Łódzki

Powiązane Posty