Udane otwarcie cyklu Grand Prix Łódź CITY TRAIL

350 osób wzięło udział w pierwszych zawodach Grand Prix Łódź CITY TRAIL. To rekordowa frekwencja przełajowego cyklu w Łodzi, który przez kilka ostatnich lat organizowany był pod nazwą Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych. Zwycięzcą niedzielnego biegu na dystansie 5 km został Artur Kozłowski, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, w tym mistrz kraju na 5000 metrów z 2012 roku. Czas Artura to 16:20. – Łódzka trasa do najłatwiejszych nie należy. Ja mam to szczęście, że trenowałem w Parku 3 Maja wiele lat, więc daje mi to pewną przewagę nad rywalami – mówi Artur. – Urozmaicona trasa w okresie jesienno-zimowym to bardzo dobry trening chociażby naturalnej siły biegowej, który przyda się każdemu. Jeśli tylko zawody CITY TRAIL będą komponować się z moim treningiem, będę startował w kolejnych biegach – dodaje zawodnik MULKS MOS Sieradz. Wśród kobiet najszybszą była Zuzanna Mokros (Łódź Running Team). Jej wynik to 19:05.

W zawodach startowała także Agata Matejczuk, wicemistrzyni Polski w biegu 24-godzinnym. – Trasa bardzo mi się podobała, szczególnie podbieg, który podkreślił przełajowy charakter imprezy. Jak dla mnie to możliwość popracowania nad szybkością i siłą, czyli świetne przygotowanie do biegów ultra – podkreśliła Agata.

Nowością w łódzkim cyklu są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, które odbywają się zawsze przed biegiem głównym. Młodzi sportowcy biegają na dystansach: 300, 600, 1500 i 3000 metrów – w zależności od wieku.

Grand Prix CITY TRAIL to ogólnopolski cykl biegów przełajowych. Aktualnie na mapie cyklu jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.  Zawody Grand Prix Łódź CITY TRAIL są organizowane na takich samych zasadach, jak w innych miastach. Od listopada do marca zaplanowanych jest 6 biegów. Wszystkie na tej samej trasie – ze startem i metą na Stadionie „Łodzianka”.

Terminy kolejnych zawodów w Łodzi: 14.12, 11.01, 25.01, 08.02, 08.03. Lokalnym Partnerem łódzkiego cyklu jest firma InessSport – organizator Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych, którego kontynuacją jest cykl CITY TRAIL oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi i firma Accenture.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.

Powiązane Posty