Nie trać motywacji! Wystartuj w przełajowej „piątce”!

Noworoczny zapał do aktywności fizycznej gaśnie z każdym dniem? Nie poddaj się – sprawdź się w zawodach CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden! To przełajowe 5 km w Parku Baden-Powella. Najbliższy bieg jest zaplanowany na niedzielę, 3 lutego. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 30 stycznia. 

Cykl CITY TRAIL jest obecny w Łodzi od 2014 roku. Na edycję składa się sześć biegów – ten niedzielny będzie już piątym w sezonie (pierwsze zawody zostały rozegrane w październiku, kolejne w listopadzie, grudniu i styczniu). Trasa poprowadzona jest ścieżkami Parku Baden-Powella oraz Parku 3 Maja i jest odpowiednia dla każdego, nawet początkującego biegacza. Warto podkreślić, że w zawodach nie ma limitu czasu na pokonanie 5 km – meta jest zamykana w momencie przekroczenia jej przez ostatniego zawodnika. 

Dla osób, które biegają systematycznie lub trenują w klubach, CITY TRAIL to okazja do regularnego sprawdzania formy. W trwającej edycji trzy zwycięstwa zgromadziła Zuzanna Mokros, która jest blisko sukcesu w klasyfikacji generalnej. Wśród mężczyzn o wygraną w generalce powalczą najpewniej Grzegorz Petrusiewicz oraz Wojciech Sowik.

– Od początku zależało nam, aby nasze biegi były dla każdego. Biegasz od lat, chcesz robić postępy – startujesz w CITY TRAIL, żeby wykonać dobry trening. Dopiero zaczynasz biegową przygodę – bierzesz udział w zawodach, żeby mieć dodatkową motywację i przeżyć sportowe emocje – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

Start niedzielnego biegu jest zaplanowany na godzinę 11:00 (okolice Motodromu). Biuro zawodów będzie działać od godz. 8:30. W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 m do 2 km. Rozpoczną się one o godz. 9:30.

Opłaty startowe wynoszą: w biegu na 5 km – 20 zł (przy płatności elektronicznej) lub 30 zł (w dniu imprezy) oraz 5 zł w biegach dla dzieci (bez względu na to, kiedy dokonujemy opłaty). Przy okazji CITY TRAIL, każdy zapisujący się przez internet może wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która pomaga krzywdzonym dzieciom.

CITY TRAIL to cykl ogólnopolski, w którym uczestniczą (poza Łodzią): Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Ostatni w edycji 2018/2019 bieg w Łodzi jest zaplanowany na 10 marca. Oddzielną, siódmą imprezą będzie uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań, podczas którego wręczone zostaną nagrody oraz pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi. Odbędzie się ono w drugiej połowie marca.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku. Lokalnym współorganizatorem CITY TRAIL w Łodzi jest firma inesSport.

Powiązane Posty