Grudniowy bieg CITY TRAIL w Łodzi

Park Baden-Powella po raz kolejny gościł zawodników startujących w przełajowym cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. 8 grudnia na 5-kilometrowej trasie rywalizowało 363 zawodników, a najszybszym okazał się Grzegorz Petrusiewicz. Kobiecą rywalizację wygrała Milena Gierach. W biegach dziecięco-młodzieżowych wzięło udział 189 młodych sportowców. 

Wynik Grzegorza Petrusiewicza to 16:16. Drugie miejsce zajął Maciej Budziński – jego czas to 16:25. Jako trzeci do mety dotarł Marcin Patecki (czas 16:44).

– Planuję ukończyć cykl i najlepiej ponownie wygrać w klasyfikacji generalnej. Będę startował również w zawodach halowych, ale myślę, że uda się pogodzić te starty z CITY TRAIL. Dzisiaj było całkiem ciepło, nie było błota na trasie, więc biegło się dobrze. To był dość taktyczny start, rywale nie naciskali, więc biegłem w grupie, a na finiszu udało mi się urwać i wywalczyć zwycięstwo – relacjonował na mecie Grzegorz Petrusiewicz.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Milena Gierach. Jej czas to 18:46. Drugie miejsce wywalczyła Magdalena Ciołak (18:57), a trzecia była Dominika Wiecha (19:40). 

Warto podkreślić, że w biegach CITY TRAIL jest możliwość startu charytatywnego – środki zebrane w ten sposób zostaną przekazane Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Aktualnie na koncie zbiórki jest niemal 55 000 zł.

– W zeszłym roku przebiegłam cały cykl CITY TRAIL, ale nie charytatywnie i trochę z zazdrością patrzyłam na tych zawodników, którzy mają różowe, czyli charytatywne numery startowe. Po zakończeniu edycji zdecydowałam, że pokuszę się o taki w kolejnym sezonie. Jestem matką dwójki dzieci, więc temat pomocy dzieciakom jest bliski mojemu sercu. W CITY TRAIL biegam sama, ale wszyscy coś trenujemy – nasza rodzina jest naprawdę sportowa, a grafik zajęć mocno napięty – mówiła na mecie jedna z zawodniczek – Agnieszka.

Kolejny bieg w Parku Baden-Powella jest zaplanowany na 5 stycznia, a następne: 2 lutego i 8 marca. Zawody w Łodzi odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami Parków Baden-Powella i 3 Maja. Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu Motodromu (Park Baden-Powella). Współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma inesSport.

Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji (poza Łodzią są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław).  

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. 

Powiązane Posty