Trail Kamieńsk po raz piąty

Piąta edycja zimowego biegu na Górze Kamieńsk odbędzie się 26 stycznia 2020 roku. Trail Kamieńsk rozegrany zostanie na dwóch dystansach: 6 km i 30 km. W ubiegłorocznej edycji zawodów wystartowało ponad 400 biegaczy. Zapisy do 5. Trail Kamieńsk trwają na stronie www.ultrakamiensk.pl

Zimowy bieg na górze Kamieńsk to dla jednych wyzwanie, dla drugich sposób na przygotowanie się do startów wiosennych, a dla innych motywacja do cięższych treningów w okresie zimowym. Miejsce to od kilku lat stało się mekką biegaczy górskich z województwa łódzkiego, którzy często trenują na najwyższej górze w centralnej Polsce. Chcąc zachęcić do udziału w Trail Kamieńsk zarówno osoby, które w górach startują od lat, jak i początkujących biegaczy, którzy chcą sprawdzić czy bieganie po górach jest dla nich, organizatorzy przygotowali dwa warianty biegu: dystans 6 km i 30 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/- 240 m i +/- 610 m.

Fajna trasa, idealnie wykorzystane ukształtowanie terenu! Jak zwykle świetna organizacja. Bardzo dobre oznakowanie, najlepszy punkt rege, super oprawa. Z uśmiechem na twarzy dobiegłam do mety –  napisała Sylwia Zduńczyk uczestniczka 4. Trail Kamieńsk.

W kilkuletniej historii imprezy na starcie stawali zarówno początkujący biegacze zaczynający przygodę z biegami górskimi jak i utytułowani medaliści Mistrzostw Polski: Dominika Stelmach, Zuzanna Mokros, Piotr Koń czy Krzysztof Pietrzyk.

W ostatnich latach mam co raz mniej możliwości trenowania w górach, więc starty i treningi na górze Kamieńsk są dobrym urozmaiceniem przygotowań do sezonu – mówi Krzysztof Pietrzyk, dodając – startowałem już kilka razy w Trail Kamieńsk i ta góra naprawdę potrafi postawić wysoko poprzeczkę, ale to później zawsze procentowało w dalszej części sezonu.

W 5. Trail Kamieńsk obowiązują limity zawodników: 300 osób na 30 km i 150 osób na 6 km. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na www.ultrakamiensk.pl. Zachęcamy również do odwiedzin naszej strony na Facebook’u, gdzie znaleźć można wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem.

Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk i Nadleśnictwo Bełchatów.

Powiązane Posty