Park Baden-Powella ponownie wypełni się biegaczami

8 grudnia na ścieżkach Parku Baden-Powella w Łodzi odbędzie się trzeci z sześciu zaplanowanych na sezon 2019/2020 bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź. Po dwóch imprezach liderami są Krzysztof Pietrzyk i Monika Kaczmarek, ale przed nami jeszcze cztery biegi i wiele może się zmienić. Zapisy do niedzielnej imprezy trwają na www.citytrail.pl

Podczas listopadowych zawodów na 5-kilometrowej trasie rywalizowało 399 biegaczy. Najszybszym okazał się Patryk Stypułkowski (czas 15:49). Wśród kobiet zwycięstwo odniosła wspomniana już Monika Kaczmarek (wynik 18:01).

Warto podkreślić, że Łódź to jedna z dziesięciu lokalizacji, w których organizowany jest cykl CITY TRAIL. Pozostałe to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Zdecydowana większość uczestników biegów CITY TRAIL to amatorzy i osoby biegające rekreacyjnie, jednak zawody te przyciągają także czołowych polskich biegaczy.

– W ostatnich latach w CITY TRAIL nie brakuje zawodników na bardzo wysokim poziomie, co pomaga mi podnosić swój poziom. Aktualnie starty w cyklu są dla mnie kluczowe nie tylko w przygotowaniu do sezonu, ale też w szlifowaniu formy przed docelowymi zawodami. Dzięki temu, że poziom tych biegów jest taki wysoki mogę wykonać trening, jakiego sam nie byłbym w stanie zrobić, mogę też spróbować się z najlepszymi biegaczami w Polsce i zobaczyć, w jakim miejscu jest moja forma – podkreśla Dariusz Boratyński, multimedalista mistrzostw Polski, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej CITY TRAIL we Wrocławiu.

W ramach każdej imprezy CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się także zawody dla dzieci i młodzieży, które z roku na rok cieszą się większą popularnością. Na łódzkich ścieżkach regularnie startuje ponad 200 młodych sportowców. Dystanse, jakie pokonują są uzależnione od wieku – najmłodsi biegają 300 m, nieco starsi 600 m, następna kategoria wiekowa to już 1 km, a młodzież pokonuje 2 km. 

– Z satysfakcją obserwujemy wzrost popularności biegu zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Zawody coraz częściej przyciągają całe rodziny. To okazja by o korzyściach płynących z aktywności fizycznej, zbilansowanej diety oraz regularnych badań mówić nie tylko w kontekście dorosłych, ale również najmłodszych Polaków. Mamy nadzieję, że te zdrowe nawyki pozostaną z nimi na lata – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Na cykl CITY TRAIL Łódź 2019/2020 składa się sześć imprez (29 września, 3 listopada, 8 grudnia, 5 stycznia, 2 lutego, 8 marca). Każda z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami Parku Baden-Powella. Po zakończeniu części sportowej zaplanowana jest uroczysta ceremonia podsumowująca sezon, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, a także nagrody dla najszybszych biegaczy. 

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:

– godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice Motodromu w Parku Baden-Powella) 

– godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior

– godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów

– godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma inesSport.

Powiązane Posty