Trail Kamieńsk już w niedzielę!

W najbliższą niedzielę biegacze opanują Górę Kamieńsk. Ponad 400 zawodników z całej Polski stanie na starcie ósmej edycji Trail Kamieńsk. Rywalizacja na najwyższej górze w centralnej Polsce toczyć się będzie na dwóch dystansach – 6 km i 30 km.

Najwyższa góra w centralnej Polsce po raz ósmy zimą zostanie opanowana przez biegaczy z całej Polski. Widać, że cały czas impreza cieszy się dużym zainteresowaniem zawodników, którzy co roku wracają, żeby sprawdzić się na jednym z dwóch dystansów. Listy startowe są już zamknięte, ale będzie jeszcze można dopisać się w biurze zawodów i sprawdzić się z Górą Kamieńsk, a na mecie otrzymać wpisany w tradycję zawodów gliniany medal. Dodatkowo w tym roku w ramach imprezy pojawi się akcen charytatywny za sprawą akcji „Super Zakrętaki” – mówi Bartłomiej Sobecki , pomysłodawca Trail Kamieńsk.

Jeśli jeszcze myślicie o starcie w 8. Trail Kamieńsk mamy dla Was dobrą wiadomość. Będzie się jeszcze można zapisać w dniu zawodów. Organizatorzy przygotowali pulę 20 wolnych numerów startowych, które dostępne będą w biurze zawodów.

Dołącz do akcji „Super Zakrętaki”

„Super Zakrętaki” to nie tylko dzieciaki. Już dziś zostań Super Bohaterem dla dzieci z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA, dołącz do akcji i zostań SUPER ZAKRĘTAKIEM! Zbieraj zakrętki w domu i przekaż je do punktu zbiórki w trakcie zawodów Trail Kamieńsk. Zachęcaj swoich najbliższych, przyjaciół i znajomych do włączenia się w akcję dla Hospicjum.

Sponsorem 8. Trail Kamieńsk została PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK), Spółka z Grupy PGE, która jest również Mecenasem Bełchatowskiego Sportu. Honorowy patronat nad Trail Kamieńsk objął Burmistrz Kamieńska – Pan Bogdan Pawłowski. Organizatorem Trail Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk oraz Nadleśnictwo Bełchatów. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl. Dodatkowe informacje znajdują się również na profilu imprezy na Facebook’u.

Program zawodów:

8:30 – otwarcie biura zawodów

9:45 – zamknięcie biura zawodów (30 km)

09:50 – odprawa dla zawodników na 30 km

10:10 – start 30 km

10:00 – zamknięcie biura zawodów (6km)

10:50 – odprawa dla zawodników na 6 km

11:00 – start 6 km

~11:40 – pierwszy zawodnik na mecie – 6 km

~12:15 – pierwszy zawodnik na mecie – 30 km

12:35 – dekoracja zwycięzców (K i M) na dystansie 6 km

13:30 – dekoracja zwycięzców (K i M) na dystansie 30 km

14:40 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty