GP Łodzi – nowy rekord frekwencji

Park 3 maja w mionioną niedzielę stał się główną areną zmagań biegaczy i kijkarzy na terenie Ziemi Łódzkiej za sprawą Grand Prix Łodzi 2012. Pierwszy śnieg oraz mróz nie odstraszył miłośników aktywnego wypoczynku, a wręcz zachęcił ich do startu w zawodach. W drugiej imprezie z cyklu, a pierwszej rozgrywanej w 2012 roku padł kolejny rekord frekwencji! W biegu na mecie zameldowało się 302 biegaczy z których najszybszą Panią okazała się zawodniczka UKS Orientuś – Agata Stankiewicz, która przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata w biegach na orientację rozgrywanych w tym roku we Francji. Wśród mężczyzn zwyciężył Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki, który do ostatnich metrów odpierał ataki kolegi klubowego Marcina Puszewkiewicza.
Po raz kolejny na mecie biegu zameldowała się spora grupa debiutantów, którzy po raz pierwszy brali udział w tego typu imprezie – należą im się dodatkowe brawa, miejmy nadzieję, że dla wielu z nich będzie to początek nowej przygody biegowej, a na kolejnych imprezach liczba nowicjuszy się powiększy.
Na starcie marszu nordic walking stanęło łącznie 53 zawodników i zawodniczek, którzy wystartowali 3 minuty po biegaczach. Marsz zdominowało małżeństwo z Sochaczewa, które startuje w GP Łodzi od samego początku, wsród kobiet triumfowała Ewa Brzezina, a najszybszym mężczyzną okazał się Józef Brzezina. W marszy podobnie jak w biegu na starcie można było zobaczyć kilku debiutantów.
Na stronie www.gplodzi.pl znajdują się szczegółowe wyniki oraz obszerne relacje fotograficzne i telewizyjne.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w imprezie i pobicie rekordu frekwencji!

Zapraszamy na następny bieg i marsz z cyklu Grand Prix Łodzi 2012, który odbędzie się już za dwa tygodnie – 29 stycznia. Zapisy zostały już uruchomione, zachęcamy wszystkich biegaczy oraz kijkarzy do zgłaszania się do zawodów poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie cyklu.

Wyniki

Relacja TVP 3 Łódż

Relacja MMLodz

Galeria by Ines

Galeria Pawła Banaszkiewicza

Galeria Macieja „Doktorka” Nowosławskiego

Powiązane Posty