Sezon 2011 z Grą Terenową Adventure Orient

1583 punkty zdobyli łącznie uczestnicy Gry Terenowej Adventure Orient w minionym roku. Niemal 150 osób odwiedziło spalskie lasy w poszukiwaniu ukrytych w terenie punktów kontrolnych. Aby je odnaleźć należało zaopatrzyć się w specjalne wydanie mapy Wydawnictwa „Compass” – „Spalski Park Krajobrazowy”. Poza bogatą treścią turystyczną, mapa zawiera również oznaczenia miejsc, w których znajdują się wspomniane punkty kontrolne. W terenie są to drewniane słupki ze specjalnymi perforatorami, którymi oznacza się odpowiednie miejsca na karcie startowej będącej częścią mapy.

Udział w zabawie mógł wziąć udział każdy, kto lubi aktywny wypoczynek i posiada podstawową umiejętność orientacji w terenie. Dla turysty odwiedzającego okolice Spały ważne było to, że mógł on rozpocząć i zakończyć zabawę w odnajdywanie punktów w dowolnie wybranym przez siebie czasie i miejscu. 

Uczestnicy najczęściej przemieszczali się w terenie na rowerach, ale równie dobrze punkty można było odwiedzać pieszo, a niektóre z nich były w zasięgu z kajaka, gdyż kilka z nich zostało ustawionych tuż nad Pilicą. 

Podsumowaniem Gry Terenowej Adventure Orient w minionym roku było losowanie nagród spośród wszystkich uczestników biorących udział w zabawie. Nagrody w postaci plecaka turystycznego i map turystycznych ufundował sklep turystyczny „Bukowina” z Piotrkowa Tryb. oraz Wydawnictwo Kartograficzne „Compass” z Krakowa. Nazwiska laureatów publikowane są na stronie adventureorient.pl.

A co w nadchodzącym sezonie? W 2012 roku nadal będzie można korzystać z przygotowanej trasy i odwiedzać ustawione punkty na terenie Spalskiego Parku Krajobrazowego. W planach jest przygotowanie kolejnej trasy, tym razem w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Będą nowe nagrody i wiele dodatkowych atrakcji. 

Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku odbędzie się Rajd na Orientację Bike Orient. Tym razem organizatorzy zapraszają na imprezę na początku czerwca do Puszczy Bolimowskiej. 

Relacja jednej z uczestniczek Gry Terenowej Adventure Orient 

 

KTR BikeOrient

 

Powiązane Posty