Czas na przełaje! Rusza cykl CITY TRAIL

W najbliższą niedzielę, 30 października rozpocznie się trzecia edycja przełajowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. Zawody będą odbywać się regularnie, co kilka tygodni –  aż do marca. Dystans do pokonania to 5km. Zapisy trwają.

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

CITY TRAIL to ogólnopolska impreza, która odbywa się w 10 lokalizacjach – oprócz Łodzi, są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W każdym z miast jest sześć imprez, a aby ukończyć cykl, otrzymać pamiątkowy medal i zostać sklasyfikowanym, a być może walczyć także o nagrody należy pobiec w co najmniej czterech.

– Nationale-Nederlanden to firma, która dba o bezpieczeństwo finansowe Polaków, ale promuje też zdrowy styl życia oraz aktywnie wspiera przedsięwzięcia społeczne i sportowe. Dlatego w tym roku również, jako partner tytularny, wspieramy organizatorów CITY TRAIL. Mamy bowiem wspólny cel jakim jest zachęcanie Polaków do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej – zaznacza Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. 

Łódź na start!

Ścieżki w parku Baden-Powella i parku 3 Maja, gdzie rozgrywane są zawody są niezwykle malownicze. Trasa jest urozmaicona, nie zabraknie wzniesień, dzięki którym satysfakcja na mecie z pokonania dystansu jest jeszcze większa. W tej edycji trasa została nieco zmodyfikowana. 

– Po kilku latach biegania w parkach 3 Maja i Baden – Powella stwierdziliśmy, że trzeba dokonać kilku zmian, żeby trasa była jeszcze bardziej atrakcyjna i przełajowa. Dodatkowym bodźcem była przebudowa ośrodka, w którym do tej pory było centrum zawodów, a z którego aktualnie nie możemy korzystać. Co ważne – zmieni się też miejsce startu i mety, które zlokalizowane będą na terenie parku Baden – Powella. Biuro zawodów będzie znajdować się na Motodromie – wyjaśnia Bartłomiej Sobecki, organizator łódzkiej edycji cyklu. 

Wielu z zawodników startujących w cyklu CITY TRAIL rozpoczynało swoją biegową przygodę właśnie podczas tych przełajowych piątek. – O CITY TRAIL dowiedziałam się przez przypadek. Były to moje początki biegania i od razu wiedziałam, że są to zawody dla mnie. Cykl ten wymaga systematyczności, o którą czasami trudno. Do tego odbywa się jesienią i zimną, a ja bardzo lubię biegać w tych porach roku. Dystans 5km nie jest wymagający, idealny do sprawdzenia swojej aktualnej dyspozycji. W CITY TRAIL najbardziej lubię panującą tam rodzinną i przyjazną atmosferę. Świetnie jest czuć podczas zawodów, że jesteś zwycięzcą nawet jeśli wbiegasz na metę na końcu stawki – mówi Anna Łozienko, biegająca w cyklu od trzech lat. 

Terminy biegów CITY TRAIL w Łodzi w sezonie 2016/2017: 

30 października 2016 

27 listopada 2016 

18 grudnia 2016

8 stycznia 2017 

12 lutego 2017 

19 marca 2017 

Opłaty i pakiet startowy

Pojedynczy start to koszt 17,5 zł w przypadku płatności internetowej, bądź 25 zł jeśli opłaty dokonuje się w dniu zawodów. Jest też możliwość zapisania się od razu na cały cykl – pakiet sześciu biegów to koszt 80 zł. I tutaj tegoroczna nowość – w tej kwocie znajduje się również koszulka techniczna marki Salomon. Elektroniczne zapisy do pierwszego biegu trwają do końca dnia w środę, 26 października. Po tym terminie rejestracji można dokonać jeszcze w dniu biegu, w biurze zawodów.

CITY TRAIL Junior 

W ramach zawodów organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1km, natomiast młodzież od 13 do 16 roku życia (kategoria D4) startuje na 2km. 

Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. Połowa z tych kwot jest przeznaczana na cele charytatywne. Najmłodsi – podobnie – jak dorośli otrzymują na koniec cyklu medale, a startujący w kategoriach wiekowych D2, D3 i D4 – dodatkowo nagrody za zajęte w cyklu miejsca. Wśród uczestników biegów do 7 lat nie będzie klasyfikacji stworzonej na podstawie miejsc na mecie, ale każdy, kto pobiegnie w edycji minimum 4 razy otrzyma nagrodę niespodziankę.

Harmonogram biegów

Schemat każdej imprezy jest taki sam. O godz. 8:30 rozpoczyna pracę biuro zawodów. O 9:30 zaczynają rywalizację dzieci, a o 11:00 na trasę ruszają dorośli startujący na dystansie 5km. 

Sezon 2015/2016 

W poprzedniej edycji Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi wystartowało łącznie 577 dorosłych biegaczy. Biegi dziecięco-młodzieżowe przyciągnęły 129 uczestników. 

Współorganizatorem łódzkiego cyklu jest firma InesSport. Partnerem imprezy jest MOSiR Łódź. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty