Zawodnicy KS Alaska z medalami Mistrzostw Łotwy w wyścigach psich zaprzęgów

W dniach 22-23 października odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Łotwy w wyścigach psich zaprzęgów, w których wystartowali reprezentanci 8 krajów. Trasy zawodów o długości  4,3 km wytyczone były na terenach gminy Adazi nieopodal Rygi. W imprezie wystartowali zawodnicy z Polski, Mariusz Kostrzewa i Bartłomiej Sobecki z Klubu Sportowego Alaska oraz Marek Rogalski – Janc z Watahy Północy.

W rywalizacji DS2 (scooter z dwoma psami) bardzo zaciętą walkę stoczyli reprezentanci Polski z zawodnikiem z Estonii. Po pierwszy dniu najlepszy przejazd miał Jaanus Kaljula, na drugiej pozycji plasował się Marek Rogalski – Janc z 6 sekundami starty, a trzeci był Bartłomiej Sobecki tracąc do lidera 9 sekund. Drugi dzień startów zapowiadał bardzo ciekawą walkę o zwycięstwo. W niedzielę najszybszy przejazd zanotował Bartłomiej Sobecki z KS Alaska, co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca, Marek Rogalski – Janc z Watahy Północy zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium. Najszybszy po dwóch dniach rywalizacji okazał się reprezentant Estonii – Jaanus Kaljula.

W bikejoringu (rower i pies) szóste miejsce zajął Marek Rogalski – Janc, a Mariusz Kostrzewa uplasował się na dziesiątej pozycji. W canicrossie (bieg z psem) dziesiąte miejsce zajął Bartłomiej Sobecki.

Dużo emocji wzbudziła rywalizacja sztafet (canicross, scooter, bikejoring) psów ras północnych, na starcie stanęło 7 ekip, które rywalizowały na 1 km pętli. Po pierwszej zmianie polska sztafeta zajmowała trzecie miejsc, które wywalczył po kłopotach technicznych na trasie w strefie zmian Bartłomiej Sobecki, na drugiej zmianie ataki Litwinów odpierał Mariusz Kostrzewa utrzymując wywalczoną pozycję, bardzo dobrze na ostatniej zmianie pojechał Marek Rogalski – Janc, który wywalczył dla Polskiego zespołu drugie miejsce.

Więcej informacji z Mistrzostw Łotwy w Psich zaprzęgach dostępne jest na stronie www.sleddog.lv oraz na www.facebook.com/sleddoglv