CITY TRAIL: pierwsze zawody w zimowych warunkach w sezonie

Lekki mróz, śnieg, a gdzieniegdzie także śliska nawierzchnia. W takich warunkach rywalizowali uczestnicy czwartych zawodów CITY TRAIL w Łodzi, które odbywają się na dystansie 5km. Zwycięzcą został Błażej Skowroński. Wśród kobiet najlepszą okazała się Zuzanna Mokros. Nie startowała liderka cyklu – Monika Kaczmarek. W Parku 3 Maja pojawiło się 305 biegaczy. 

Czas najlepszego zawodnika – Błażeja Skowrońskiego to 17:05. Drugi na mecie był lider klasyfikacji generalnej – Tomasz Osmulski, który jest już pewien wygranej w klasyfikacji generalnej. Jego czas to 17:21. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Petrusiewicz – 17:30. 

Trener zwycięzcy dzisiejszego biegu – Antoni Tomczyk z LKS Koluszki podkreśla, że warunki w dzisiejszym biegu były bardzo wymagające. – Tym bardziej cieszę się z rezultatów wszystkich moich podopiecznych, w tym Błażeja Skowrońskiego, który pokonał faworyzowanych zawodników. Cykl CITY TRAIL to dla nas etap przygotowań do sezonu, a przede wszystkim mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Sam startuję w zawodach od pierwszej edycji Grand Prix Łodzi, zawsze walczę w swojej kategorii wiekowej o jak najwyższe miejsce, dzięki temu daje przykład młodzieży, z którą pracuję. 

W rywalizacji kobiet po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężyła Zuzanna Mokros, z wynikiem 20:18. Zawodniczka RKS Łódź ma na koncie także jedno trzecie miejsce. – Dzisiejszy bieg był super. Warunki bardzo zimowe, ciężkie, ale ja lubię takie wymagające przełaje – mówiła na mecie zwyciężczyni. – W tym sezonie planuję poprawić się na dystansie 10km „na ulicy” i 10 000m na bieżni oraz wiosną poprawić swój rekord życiowy podczas półmaratonu w rodzinnych Pabianicach – dodała zawodniczka. 

Drugie miejsce zajęła dziś Dominika Wiecha (22:57), a trzecia była Magdalena Piechrzała (23:06). W klasyfikacji generalnej najbliżej wygranej jest tym razem nieobecna Monika Kaczmarek, która zwyciężała trzy razy. 

W dzisiejszych zawodach w Łodzi brał udział Andrzej Starzec – biegacz z Gdańska, który drugi rok z rzędu startuje we wszystkich miastach, w których odbywają się zawody CITY TRAIL. W tej edycji ma na koncie już 17 z 40 dotychczas rozegranych biegów! – To było dziesiąte miasto CITY TRAIL, które odwiedziłem w tym sezonie. Czas na mecie jest sporo gorszy od mojego rekordu z Bydgoszczy (25:00), ale warunki były dziś bardzo trudne. Ciekawe jest to, że kiedy w ubiegłym roku startowałem w Łodzi też było sporo śniegu na trasie – relacjonuje 68-letni zawodnik. 

Zawody z cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w 10 lokalizacjach w całej Polsce: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdej lokalizacji w okresie wrzesień-marzec zaplanowano po sześć biegów. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal należy pobiec co najmniej cztery razy. Kolejny bieg w Łodzi odbędzie się 14 lutego, ostatnie zawody w edycji 2015/2016 są zaplanowane na 6 marca. Łódzka edycja CITY TRAIL jest współorganizowana przez firmę InesSport, a lokalnym Partnerem jest MOSiR Łódź.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty