CITY TRAIL Łódź po raz piąty, rekord Moniki Kaczmarek!

Luty. Niedziela. Godzina 8:30. Park Baden-Powella zaczyna wypełniać się biegaczami. Jeszcze nie są to tłumy, bo do startu sporo czasu, ale przecież trzeba odebrać numer startowy, porozmawiać ze znajomymi, zrobić rozgrzewkę, więc ci nielubiący pośpiechu już są na miejscu. Zanim wystartują dorośli, swoje zawody mają dzieciaki i młodzież. Ależ oni mają wolę walki! A jaką frajdę z aktywności! Godzina 11:00. Odliczanie i… „START!”. Biegacze ruszyli na 5-kilometrową trasę biegu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Dokładnie tak wyglądał dzisiejszy poranek w łódzkim Parku Baden-Powella. 

Zawody, które odbyły się 11 lutego były już piątą odsłoną tego przełajowego cyklu biegów w edycji 2017/2018. W rywalizacji najszybszym okazał się Adam Włodarczyk, który 5 km pokonał dzisiaj w czasie 16:21. Drugie miejsce wywalczył Jarosław Omakowski (16:35), a trzeci był Łukasz Wojnicki (16:39). W klasyfikacji generalnej cyklu najbliższy zwycięstwa jest Wojciech Sowik, który ma na koncie trzy wygrane biegi i jedno drugie miejsce, ale szanse na wygraną ma nadal dzisiejszy triumfator – Adam Włodarczyk. Warunek to zwycięstwo w marcowym biegu, z czasem lepszym niż osiągnął w trwającej edycji Wojciech Sowik podczas najszybszego biegu. 

Wśród kobiet czwarte zwycięstwo w sezonie odniosła Monika Kaczmarek, która poprawiła swój własny rekord trasy – od dzisiaj wynosi on 17:37. – To był świetny dzień na ustanowienie rekordu. Lekki chłodek – ale jak lubię taką temperaturę, podłoże twarde, nie było ślisko – mówiła po biegu zadowolona z wyniku zwyciężczyni. 

Drugie miejsce zajęła Zuzanna Mokros (18:09), a trzecie – Magdalena Pierzchała (19:33). W klasyfikacji generalnej pewna wygranej jest Monika Kaczmarek.

Zawody odbyły się w karnawałowym klimacie. – Dziś biegało się – jak zawsze – bardzo dobrze, przede wszystkim ze względu na atmosferę i profesjonalne przygotowanie trasy – mówił na mecie Piotr Masierek. – Staram się w każdej edycji karnawałowego biegu wystąpić w przebraniu, żeby nie tylko biegać i czerpać z tego radość, ale także dać kibicom i innym biegaczom powód do uśmiechu.

Bieg ukończyło 345 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior uczestniczyło 114 młodych sportowców. Kolejne – szóste już zawody są zaplanowane na 11 marca. Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 27 marca w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należy pobiec co najmniej 4 razy w edycji) oraz nagrody. 

Poza Łodzią, w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem biegów jest firma inesSport oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Powiązane Posty