Bieg Grohmana – sprawdź się na milę!

Bieg Fabrykanta na dziesięć kilometrów i po raz pierwszy krótszy wyścig wokół kompleksu centrum Łódzkiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej, to propozycje dla biegaczy na końcówkę sierpnia. To już siódma edycja jednej z najbardziej charakterystycznych imprez biegowych w Łodzi – Biegu Fabrykanta. 

W tym roku proponujemy również udział w Biegu Grohmana na milę (1609 metrów). Pomysłodawcą krótszego biegu jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która w tym roku obchodzi dwudziestolecie istnienia.Jubileusz to dobry moment, żeby ulepszać tradycyjne działania – mówi Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A. – Dlatego proponujemy bieg na krótszym dystansie, zarówno dla wytrawnych biegaczy, jak i tych, którzy nie byliby w stanie pokonać dziesięciu kilometrów. Nie jest to jednak bieg rekreacyjny, liczymy na poważną rywalizacje, dlatego przewidzieliśmy nagrody pieniężne.

Rywalizacja rozpocznie się biegiem na milę, po nim uczestników czeka start na dystansie 10 kilometrów.

Mila to dość nietypowy dystans, mamy nadzieję, że Bieg Grohmana zachęci wiele osób do rozpoczęcia przygody z bieganiem – mówi Bartłomiej Sobecki organizator Biegu Fabrykanta. – Może ci, którzy wybiorą w tym roku krótszy bieg, w przyszłym pobiegną na 10 kilometrów.

Biegi zaplanowane są na 26 sierpnia. Zapisy do Biegu Grohmana rozpoczną się 18 lipca o godzinie 20. Szczegółowe informacje o 7. Biegu Fabrykanta oraz Biegu Grohmana dostępne są na stronie internetowej www.biegfabrykanta.pl  Zachęcamy również do odwiedzania profilu imprezy na facebook’u, gdzie publikowane są informacje o zawodach.

Powiązane Posty