VII Rajd Długodystansowy „Setka po łódzku”

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi we współpracy z Łódzkim Oddziałem PTTK zapraszają na siódmą już edycję Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku”. Impreza polega na przebyciu pieszo 100 km w ciągu 24 godzin, bądź 50 km w ciągu 12 godzin. Każdy zostanie wyposażony w mapę z zaznaczoną trasą, a także jej dokładny opis ułatwiający orientację w terenie nawet w ciemnościach wrześniowej nocy.

Trasa setki podzielona jest na dwie pętle po 50 km każda. W związku z tym w połowie całej wędrówki jest okazja by przejść przez bazę Rajdu, napić się czegoś ciepłego, zmienić buty, a może nawet „złapać” z godzinkę snu? Strategię trzeba wybrać samemu. Naszą gościnną przystanią będzie Gimnazjum Nr 3 im. T. Kościuszki w Pabianicach (dojazd z Łodzi tramwajem MPK linii 41). Impreza startuje w piątek 12 września o godz. 20.00 z Bazy Rajdu, w sobotę o 8.00 startuje grupa wędrująca na dystansie 50 km. W sobotę wszyscy około 20.00 powinni być już na mecie, o 20.45 planowane jest podsumowanie całej imprezy. W szkole będzie można przenocować, skorzystać z prysznica i odpocząć do niedzielnego poranka. Więcej informacji z załączonym regulaminie Rajdu.

W tym roku kontynuujemy ubiegłoroczną ideę Setki wzbogaconej o trasę na orientację dla tych, którym samo przejście 100 km przestało już wystarczyć. Śmiałkowie ci otrzymają mapy jedynie z wyznaczonymi punktaki kontrolnymi (ok. 5-7 punktów na każdej z 50 km długości pętli, kolejność punktów obowiązkowa, nie obowiązują limity czasowe). Przebieg trasy będą musieli jednak wyznaczyć sobie już samodzielnie (ciekawe ilu z nich przejdzie na prawdę tylko 100 km :-). Analogicznie do trasy z opisem istnieje możliwość zapisania się na trasę 50 km.

Trasy z opisem i na orientację ruszają równocześnie, ale w przeciwnych kierunkach pętli – będzie więc okazja do ciekawych spotkań w środku nocy gdzieś w leśnej głuszy 🙂

UWAGA studencie/tko PŁ!!! Udział w VII edycji „Setki po łódzku” umożliwia zaliczenie masowej imprezy sportowej obowiązkowej dla studentów I roku Politechniki Łódzkiej.

Regulamin rajdu, relacje z poprzednich edycji i bliższe informacje na stronie SKPB oraz PTTK.

W razie wątpliwości proszę o kontakt: Darek Łapiński tel 504-816-983 lub dareklapinski@o2.pl

REGULAMIN

Strona Rajdu

Powiązane Posty