Letnie GP Łodzi – ponad 150 zawodników na starcie w lesie Łagiewnickim

W niedzielne przedpołudnie ponad 150 zawodników pojawiło się na starcie ostatniej odsłony zawodów z cyklu Letniego GP Łodzi 2014w lesie Łagiewnickim. Jako pierwsi na trasę wyruszyli zawodnicy startujący w nordic walking. W gronie blisko 40 uczestników najszybciej 5 km trasę pokonali Jakub Deląg oraz Grażyna Troniarz. Następnie do rywalizacji przystąpiły dzieci, których na starcie stanęło ponad 20 w trzech grupach wiekowych, które rywalizowały na trzech dystansach – wyniki. Jako ostatni na 10 km trasę wyruszyli biegacze, którzy do pokonania mieli dwie 5 km pętle z licznymi podbiegami i zbiegami w tym górką na żółtym szlaku rowerowym, która jest bardzo „lubiana” wśród zawodników. Z grona 100 zawodników najszybsi okazali się Tomasz Kunikowski oraz Nika Taranowska.

Wszyscy biegacze i kijkarze, którzy ukończyli co najmniej trzy odsłony Letniego GP Łodzi otrzymają pamiątkowe medale, które wręczone zostaną podczas pierwszy zawodów z cyklu Grand Prix Łódź City Trail, które odbędą się 30 listopada w pakru 3 Maja. Do zawodów można zgłaszać się poprzez stronę www.citytrail.pl

Z kolei zapisy do Grand Prix Łodzi w nordic walking wystartują 1 października na stronie www.gplodzi.pl