Zimowy Półmaraton Szakala

Trzecia edycja Półmaratonu okazała się rekordowa pod względem ilości uczestników, bieg ukończyło 409 biegaczy z Polski i zagranicy oraz pod względem ilości śniegu. Sobotnie opady zweryfikowały plany wszystkich uczestników i większość miała jeden cel, który brzmiał dobiec do mety. Trasa pokryta była sporą ilością śniegu oraz błota do tego dochodziły śliskie liście i bruk wszystko to było dodatkiem do i tak bardzo ciężkiej trasy półmaratonu. Organizatorzy z uwagi na wąskie ścieżki podzielili startujących na 3 grupy, pierwsze o 12:00 wystartowały Panie, a za nimi o 12:10 i 12:20 Panowie. Bardzo ciężką trasę najszybciej wśród kobiet pokonała Monika Kaczmarek z Szakale Bałut, która uzyskała czas 1:40:45 wyprzedzając Ewę Gwóźdź z UKS Orientuś Łódź (1:41:50) oraz Amelię Ewiak również z UKS Orientuś Łódź (1:42:22). Wśród mężczyzn triumfował rekordzista trasy z ubiegłego roku Krzysztof Pietrzyk reprezentujący LKS Koluszki, który do mety dobiegł w czasie 1:22:08. Drugie miejsce zajął Artur Kamiński z TKKF Płock (1:22:37), a trzecie Jarosław Lubiński z KKL Kielce (1:23:19). W kategorii drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna Szakale Bałut, drugie Biegampolodzi.pl, a trzecie druga drużyna Szakali.

Zapraszamy do pierwszej galerii autorstwa INES z startu, a już niedługo zdjęcia z mety 🙂