Rozbiegany marzec na Ziemi Łódzkiej

W marcu rozpoczynamy kolejny maraton biegowy na Ziemi Łódzkiej, który będzie trwał przez wszystkie weekendy aż do czerwca. W tym miesiącu sprawdzić swoją dyspozycję będzie można na dystansach od 5 km do 25 km. Swoją dyspozycję będzie można sprawdzić podczas City Trail Łódź, które zaplanowane jest na 8 marca, tydzień później o nowy rekord życiowy na 10 km będzie można powalczyć w Zelowie. Do kalendarza powrócił bieg Julianów na 5. Nie zabraknie również biegów „górskich” czyli Bieg Wzniesień Łódzkich czy Łódzkie Biegi Górskie czy imprez z przeszkodami Armagedon Active. Swoich sił będzie można również spróbować w biegach na orientację podczas zawodów z cyklu Park Tour. Tradycyjnie w każdą sobotę odbywają się biegi parkrun.

Kolejny raport o imprezach biegowych na Ziemi Łódzkiej opublikujemy w ostatnich dniach marca na stronach serwisów biegampolodzi.pl i maratonczyk.pl

City Trail Łódź

Finałowe zawody z cyklu Grand Prix Łódź City Trail zaplanowane są na 8 marca. Do ostatniego biegu zgłosiło się już blisko 500 zawodników i zawodniczek. Przed biegiem głównym, rozgrywanym na dystansie 5 km, odbędą się biegi dla dzieci w ramach City Trail Junior. Do biegu zgłaszać się można na stronie www.citytrail.pl do najbliższej środy.

V Zelowski Szus O Czółenko
Prawdopodobnie najszybsza „dycha” w województwie Łódzkim. Szybka atestowana trasa skusiła do startu 351 biegaczy! Jeśli zastanawiacie się jeszcze nad startem w v Zelowskim Szusu o Czółenko to musicie poczekać do następnej edycji! W tym roku wszystkie pakiety rozeszły się na blisko miesiąc przed zawodami!

Bieg Wzniesień Łódzkich
Podczas II Biegu Wzniesień Łódzkich ustalono limit 500 dorosłych uczestników na dystansie 7 km. Trasa będzie taka sama, jak podczas jesiennej edycji. Dodatkowo zaplanowano zawody dla 100 dzieci na 4 krótkich dystansach. Jeśli lubicie biegać po górkach, nie zastanawiajcie się zbyt długo! Szczegóły dotyczące biegu znajdziecie na stronie www.drogawolna.com

I Bieg dla Zapylaczy
Nowa impreza na mapie biegów w województwie łódzkim! Centrum zawodów wraz z trasą znajdować się będzie na terenie Arboretum w Rogowie co zapewne jest dodatkową atrakcją! Bieg rozegrany zostanie na dystansie 5 km. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale, a po zakończeniu rywalizacji sportowej odbędzie się dla wszystkich konkurs z nagrodami! Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biegu dla Zapylaczy.

Julianów na 5
W dniu 29 marca na terenie jednego z najładniejszych łódzkich parków im. A. Mickiewicza odbędzie się powracający po rocznej przerwie bieg – Julianów na 5. Zawodnicy do pokonania będą mieli 5 km trasę. Bieg główny poprzedzą biegi dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.liceumnasowinskiego.pl

parkrun
Co tygodniowe zawody na dystansie 5 km rozgrywane w Łodzi, Pabianicach oraz Skierniewicach. Zawody startują w każdą sobotę o 9:00 rano. Parkrun jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają pomiar czasu, szczegóły na stronie parkrun.pl. Zastanawiacie się czy to ma sens? Przyjdźcie i sami sprawdźcie.

Kalendarz imprez w marcu – sprawdź gdzie możesz pobiec – [TUTAJ]

Powiązane Posty