Rozbiegany Luty – przygotowując się do sezonu

Cześć! Po raz kolejny przyszykowaliśmy dla Was kilka propozycji przed sezonem, w celu sprawdzenia swoich możliwości po zimie. W związku z tym, skupiliśmy się na propozycjach głównie przełajowych, przy okazji lekko wybiegając poza Łódź. Czas na rozbiegany luty!

Trail Kamieńsk – 5 Luty

W najbliższą niedzielę startuje siódma edycja Trail Kamieńsk, do której zgłosiło się ponad 400 biegaczy z całej Polski. Rywalizacja na najwyższej górze w centralnej Polsce toczyć się będzie na dwóch dystansach – 6 km i 30 km. Listy startowe do 7. Trail Kamieńska zostały już zamknięte, ale będzie się jeszcze można zapisać. Organizatorzy przygotowali pulę 20 wolnych numerów startowych, które odstępne będą w biurze zawodów w dniu biegu.

Organizatorem Trail Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk i firma inesSport. Honorowy patronat nad Trail Kamieńsk objął Burmistrz Kamieńska – Pan Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Pani Beata Pokora.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl, dodatkowe informacje znajdują się również na profilu imprezy na Facebook’u.

Łódzkie Biegi Górskie – 19 Luty

Jedyny łódzki bieg w tym zestawieniu, odbędzie się 19 lutego. IV bieg z cyklu Łódzkich Biegów Górskich daje uczestnikom możliwość sprawdzenia się na trasie 6,6 lub 10,5 km z odpowiednio 140 i 220 m przewyższenia. Dla miłośników biegania z czworonogami, przygotowana została odrębna klasyfikacja na krótszym dystansie. Na wszystkich uczestników na każdym biegu czekają pamiątkowe medale oraz ciepła zupa. Szczegóły i zgłoszenia na stronie: http://gorywlodzi.pl/. Ostatni, piąty bieg z cyklu odbędzie się równo miesiąc później – 19 marca.

fot. Łódzkie Biegi Górskie/Zabiegany Fotografik – Konrad Ciężki

Bieg i Marsz Powstańca – 26 Luty

Okrągły jubileusz szykuje się 26 lutego w Dobrej niedaleko Strykowa. To tam już po raz 10 Bieg i Marsz Powstańca uświetnią rocznicę bitwy pod Dobrą w Powstaniu Styczniowym. Biegaczom przyjdzie zmierzyć się z 10 kilometrową, malowniczą trasą z licznymi nieutwardzonymi podbiegami. Dla zawodników Nordic Walking organizatorzy przygotowali 6.5 km równie ciekawej trasy. W programie znajdą się jak zawsze biegi dla dzieci, a wszyscy uczestnicy mogą liczyć też na ciepły posiłek. Zapisy na zawody już trwają, a na listach zostały ostatnie miejsca z tańszym wpisowym. Szczegóły znajdziecie na Fanpage’u wydarzenia: Link.

Czy to dla Was zbyt mało atrakcji?

Jeśli nie, zapraszamy do naszego kalendarza, gdzie znajdziecie najbardziej aktualną rozpiskę z imprezami biegowymi (i nie tylko!), w województwie łódzkim! Wystarczy że klikniecie tutaj!

Powiązane Posty