Rozbiegany styczeń – jak dobrze wejść w Nowy Rok

W minionym właśnie okresie Świąt Bożego Narodzenia, przychodzimy do Państwa z kilkoma propozycjami imprez rozgrywanych w województwie łódzkim, z którymi dobrze wejdziemy w Nowy Rok!

Okres zimowy charakteryzuje się dość ograniczoną ofertą na rynku imprez biegowych. W związku z tym, wyboru na nadchodzący miesiąc nie ma przesadnie dużego, lecz udało nam się wyróżnić zarówno bieg uliczny, jak i przełajowy. Dodatkowo na końcu artykułu, możecie znaleźć małą rozbieżność od klasycznego biegania 😀

7. Bieg Trzech Króli – 6 stycznia

Zaczynamy od imprezy w pełni asfaltowej, czyli nie tak często spotykanej odmiany w środku zimy.

6 stycznia 2023 roku po raz siódmy odbędzie się w centrum Łodzi bieg na dystansie pięciu kilometrów. Zawodnicy wyruszą na trasę o godzinie 17:00 z Rynku Manufaktury.

Wieczorowa pora, iluminacja ulicy Piotrkowskiej i świąteczny nastrój sprawiają bowiem, że chętnych do udziału w łódzkiej imprezie nie brakuje. Już teraz na liście startowej znajduje się blisko 1600 osób. Obecnie wpisowe wynosi 100 zł. Taka kwota za udział w zawodach będzie obowiązywała do 3 stycznia, kiedy zamkną się zapisy internetowe.

Dziś trudno przewidzieć, jakie warunki atmosferyczne będą towarzyszyć uczestnikom imprezy, dlatego należy być przygotowanym na kilka wariantów. W poprzednich edycjach zwykle odnotowywano temperatury powyżej zera, choć jeden z biegów odbywał się się w bardzo trudnych warunkach, kiedy temperatura powietrza spadła do 17 stopni poniżej zera.

Aby zapisać się, trzeba odwiedzić stronę: www.lodzbiegtrzechkroli.pl W tym roku nie zabraknie akcentu charytatywnego. Uczestnicy rejestrując się, mogą wspomóc zbiórkę prowadzoną dla Anny Malinowskiej u której zdiagnozowano raka złośliwego przełyku. W tym momencie potrzebne jest leczenie chemioterapii z terapia immunologiczną, która jest bardzo kosztowna.

City Trail – 8 stycznia

Jeśli wolimy bardziej kameralne, a przede wszystkim przełajowe trasy, naszą kolejną propozycją jest 5-kilometrowa trasa City Trail. Czwarty bieg w Łodzi zaplanowany jest na 8 stycznia 2023. Przypominamy, że od grudnia trwa akcja: „Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!” – to promocja skierowana do osób, które mają tzw. karnety na wszystkie biegi CITY TRAIL w trakcie sezonu. Od grudnia, do końca edycji, każdy kto posiada karnet może przyjść na bieg z kimś bliskim, kto pobiegnie bez opłaty startowej.

default

Szczegółowe informacje o cyklu City Trail oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.citytrail.pl

(Z) Piechotą po Schodach vol 7 – 29 stycznia

Chyba najbardziej wyczekiwana impreza, niekoniecznie związana z bieganiem jakie znamy na co dzień. Poprosiliśmy więc o kilka słów Jarosława Piechotę – osobę, dzięki której to wydarzenie się odbywa.

O co dokładnie chodzi w tym wydarzeniu?

Event polega na tym, że przez 10 godzin wchodzę po schodach biurowca Orion w Łodzi na 13te piętro, w trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez poprzednie lata uzbierałem już blisko 80tys zł. Udaje się to dzięki wsparciu kilku zaprzyjaźnionych sponsorów, którzy płacą określoną kwotę za każde moje wejście. Ich liczbę przekazujemy na koniec sponsorom, którzy finalną sumę wpłacają bezpośrednio na konto WOŚP.

Dodatkowym wpływem są licytacje które przeprowadzam na stronie allegro podległej WOŚP, gdzie chętni mogą kupić różne gadżety do tej pory by to m. in rzeczy przekazane m.in od Mistrza Świata w Towerrunning Piotra Łobodzińskiego, od różnych firm typu szkoły językowe, treningi personalne , skoki ze spadochronem, weekendowe pobyty w hotelach itp.

100% wpłat trafia bezpośrednio na konto WOŚP.

Czy możemy wziąć aktywny udział w akcji?

Oczywiście! Wydarzenie odbywa się w biurowcu Orion Business Tower, mieszczącym się przy ulicy Sienkiewicza w Łodzi i potrwa 10 godzin – od 9 do 19, w niedzielę 29 stycznia. Co roku, podczas tego wyzwania przychodzi mnie odwiedzić bardzo dużo osób, które za wpłatę do puszki mogą wraz ze mną spróbować swych sił i wejść na szczyt biurowca. Dodatkowo, każdy ze śmiałków, po zejściu ma możliwość losowania nagrody za wejście – są to różne vouchery: do restauracji, do cukierni, na strzelnicę, itp. Wszystko to uzyskuję od partnerów i sponsorów. Na moim fanpage można obejrzeć filmiki z edycji, które organizowałem w poprzednich latach. Świetnie ukazuje to atmosferę, jaka panuje podczas wydarzenia.

Czy poza samym wydarzeniem, możemy spróbować swoich sił w bieganiu po schodach?

Dla osób które chciałyby spróbować swoich sił w bieganiu po schodach, zapraszamy na darmowe treningi naszej grupy. Odbywają się one również w budynku Orionu, w każdą środę od godziny 18:30. Udział w nich jest całkowicie darmowy!

Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów dotyczących wydarzenia, znajdziecie je na wydarzeniu na Facebooku – klik! W przypadku gdy chcecie dowiedzieć się więcej o bieganiu po schodach, zapraszamy na profil Jarka.

Czy to wszystko w Styczniu?

Oczywiście że nie! Rozpiskę biegów znajdziecie w naszym kalendarzu – Link, a jeśli nie widzicie jakieś imprezy na naszej liście, dajcie nam znać na maila – redakcja(at)biegampolodzi.pl. Dodamy ją najszybciej jak to możliwe 😀

Powiązane Posty