Orlen Cup czyli otwarcie sezonu halowego w Atlas Arenie!

Już 27 stycznia w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się kolejna edycja mityngu lekkoatletycznego ORLEN Cup. Tradycyjnie łódzka impreza otwiera sezon halowy w Polsce.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach, także teraz w Łodzi mężczyźni będą rywalizować w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki, pchnięciu kulą, skoku wzwyż i skoku o tyczce, a kobiety również w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki.

Lekkoatleci, którzy każdego roku chętnie przyjeżdżają do Łodzi, by wystartować w ORLEN Cup, chwalą starty w łódzkiej hali. – Ja bardzo lubię Atlas Arenę, bo jest tu naprawdę niesamowity kontakt z publicznością, a imprezy w tej hali mają swój niepowtarzalny klimat – powtarza Piotr Lisek, najlepszy polski tyczkarz. W tym roku łódzki mityng będzie miał kategorię brązową cyklu World Athletics Indoor Tour.

– Zawsze przed mityngiem niejako zobowiązuję się przed kibicami, sympatykami lekkoatletyki, że przyjście do Atlas Areny na ORLEN Cup będzie dla nich szansą na spotkanie sław światowego sportu. Zobaczenie z bliska idoli, możliwość obcowania ze sportem na najwyższym światowym poziomie. Nie inaczej jest w tym sezonie. Dla kibiców staramy się o jak najlepszą obsadę zawodów. Za tydzień do Łodzi ponownie przyjadą wielkie postacie. Będzie amerykański as tyczki Sam Kendricks, będzie jamajska gwiazda biegów przez płotki Megan Tapper, pojawią się świetni kulomioci Filip Mihaljević i Leonard Fabbri – wymienia Sebastian Chmara, dyrektor wydarzenia ORLEN Cup.

Powiązane Posty