sasiedzi-team.pl na zimowym bergsonie

W dniu 25 lutego odbyły sie zawody w adventure racingu Poland Winter Challange rozgrywane w górskiej scenerii okolic Rabki Zdrój. Trasy zawodów poprowadzone będą przez Gorce, Beskid Wyspowy, Beskid Makowski, Pasmo Babiogórskie i Podhale. Zawody te są największym na świecie wśród rajdów rozgrywanych zimą. Na starcie wśród 28 ekip pojawił się debiutujący w tej imprezie sąsiedzi – team.pl w składzie Agata i Rafał, którzy niestety ni eukończyli rajdu. Jak cięzki to jest rajd najlepiej świadczy krótka relacja Agaty i Rafała:
„Zawody Poland Winter Challenge dobiegły końca. Nam nie było niestety dane dotrzeć do mety. Powodem nie był brak sił czy awaria rowerów, ale brak zimowego doświadczenia w górach, przez który to nie mieliśmy sprzętu odpowiedniego do panujących warunków. Na etapie rowerowym utkneliśmy w połowie całkowicie oblodzonego szlaku. Do miejsca tego dostaliśmy się trawersując zbocze, cały czas ślizgając się niebezpiecznie w małoprzyczepnych rowerowych butach. W końcu nachylenie wzrosło do takiego kąta, że niebyliśmy w stanie dalej się poruszać a na powrót było za późno. Po ocenie sytuacji i stopnia ryzyka postanowiliśmy wezwać pomoc. Przybyła ekipa sprowadziła nas na dół, asekurując zejście przy pomocy czekana. Niestety ze względu na udzieloną pomoc organizator rajdu zdyskwalifikował nasz team. Zawody ukończyło 7 ekip w tym 4 z Polski z 28 startujących.”

Zdobyte doświadczenie jest jednak bezcenne i zapewne pozowli „sąsiadom” ukończyć nie jedn rajd, a w przyszłości stanąc na podium jednego z wielu rogrywanych na terenie naszego kraju.

zapraszamy na stronę
www.sasiedzi-team.pl

Powiązane Posty