X Bieg ulicą Piotrkowską – relacja, wyniki, zdjęcia

Już po raz 10 odbył się w Łodzi „Bieg ulicą Piotrkowską” w którym wystartowała rekordowa liczba 860 uczestników. W ramach imprezy wzorem lat ubiegłych odbyły się biegi dziecięce i młodzieżowe oraz bieg vipów. W tegorocznej edycji nastąpiło wiele kluczowych zmian począwszy od miejsca startu i mety, które zlokalizowane były na terenie Manufaktury, skończywszy na trasie. Start biegu głównego nastąpił o godzinie 18:15 z pod Pałacu Poznańskiego. Najszybciej 10 km pokonał reprezentant Kenii Allan Masai Ndiwa, uzyskując czas 29:28. Trzecie miejsce zajął reprezentant województwa łódzkiego – Artur Kozłowski. Wśród kobiet najszybsza okazała się Lila  Fiksowicz z Mołdawii – czas 32:54. Czwarte miejsce zajęła reprezentantka Łodzi Monika Kaczmarek. Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa INES.