Tyłem po łowickiej bieżni

W sobotę 17 września na stadionie łowickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu odbyły się niecodzienne zawody. Nasze miasto było organizatorem  V Mistrzostwa Polski w Biegu Tyłem. Wcześniej zawody te odbywały się w Lublińcu, ale dzięki współpracy Mariana Dymka z tamtejszym klubem Metą Lubliniec możliwe było przeniesienie tej sympatycznej imprezy do Łowicza. Bieganie tyłem nie jest bardzo popularne, ale chętnych do rywalizacji nie zabrakło. Szanse na zdobycie medali zawodnicy i zawodniczki mieli w kilku konkurencjach – 100 m, 400 m, sztafeta 4 x 100 m i 1 mila.
W koronnej konkurencji zawodów w biegu na 1 milę zwyciężył Roman Spławski (Kościan) z wynikiem  6:07:58, drugie miejsce zajął  Bartosz Świątkowski (AZS WAT Warszawa) wynik 6:11:46, a na trzecim miejscu uplasował się  Artur Olszewski (UP Poznań) z wynikiem 6:56:86.
Atmosfera na tych zawodach była przesympatyczna, a wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali nagrodami i pięknymi pamiątkowymi medalami.
Sztafeta 4x 100m:
1. Gibkie Raki ( Roland Gromada, Roman Spławski, Bartosz Świątkowski, Artur Olszewski)    1:12:56
2. WKB Meta Lubliniec ( Młynarska Mariola, Katarzyna Żurek, Eliza Młynarska, Marta Pilarska)   1:44:13
3. WKB Meta Lubliniec (Zygmunt Młynarski, Edmunt Koprek, Marek Latka, Janusz Szafarczyk)  1:45:88