V Majowy Piknik Sportowy już w niedzielę!

W najbliższą niedzielę 3 maja w Wiączyniu Dolnym (gmina Nowosolna) odbędzie się V Majowy Piknik Sportowy podczas, którego zorganizowany zostanie Bieg Majowy, Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej w Nordic Walking oraz biegi dla dzieci, biuro zawodów czynne będzie od godziny 9:00. Do zawodów zgłosiło się blisko 400 uczestników, którzy do pokonania będą mieli 10 km trasę wytyczoną na terenie Lasów Wiączyńskich, przepięknego kompleksu leśnego oddalonego od centrum Łodzi o około 12 km. W tym roku start i meta biegu i marszu zlokalizowane będą na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnym „Zbyszko” co doda kolorytu rywalizacji, a kibicom umożliwi śledzenie walki na kilkuset ostatnich metrach. 

Dla pierwszych 350 biegaczy i kijkarzy, którzy ukończą zawody na mecie czekać będą pamiątkowe medale.

Podczas tegorocznego V Biegu Majowego zwycięzcy w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn otrzymają bony na zakupy w Galerii Łódzkiej o wartości 500 zł, 400 zł i 300 zł. Dla najlepszych zawodników w Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej w nordic walking w klasyfikacji open bony o wartości 100 zł, 80 zł i 60 zł ufundował sklep trucht.com.

Po zmaganiach biegaczy i kijkarzy odbędą się pokazy dla kibiców przygotowane przez KJ „Zbyszko”, natomiast dzieci będą mogły uczestniczyć w przejażdżkach na kucykach do dyspozycji gości będzie również grill – szczegółowy opis atrakcji znajduje się na stronie www.centrumzbyszko.pl 

Wszystkie osoby zainteresowane startem w biegu lub marszu zapraszamy do biura zawodów zlokalizowanego w Centrum Sportu i Rekreacji „Zbyszko” w Wiączyniu Dolnym 58 – dojazd m.in. autobusem linii 91 z stacji Łódź Widzew. Arena zmagań najmłodszych uczestników zawodów zlokalizowana będzie w samym centrum w/w ośrodka.

 

W ramach imprezy odbędzie się podsumowanie GP Łodzi 2015 na którym wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli zimowy cykl otrzymają pamiątkowe medale, a zwycięzcy puchary i statuetki.

Współorganizatorami V Majowego Pikniku Sportowego są Centrum Sportowo Rekreacyjne „Zbyszko”, Urząd Gminy Nowosolna, Klub Sportowy Alaska, MOSIR Łódź oraz firma inesSport. Informacje o zawodach znajdują się na stronie www.majowy.biegampolodzi.pl

Program zawodów:

9:00 – otwarcie biura zawodów

11:00 – zamknięcie biura zawodów

12:30 – zamknięcie zapisów dla dzieci

11:30 – start biegu

11:31 – start nordic walking

12:30 – dekoracja biegu

13:00 – dekoracja marszu nordic walking

13:30 – pokazy jeździeckie KJ Zbyszko

14:15 – start biegów dziecięcych

14:45 – dekoracja biegów dziecięcych

15:00 – dekoracja GP Łodzi 2014

16:00 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty