Majowy Piknik Sportowy: zdjęcia, relacja, wyniki

Jak co roku 3 maja biegacze i kijkarze z Łodzi i okolic spotkali się podczas Majowego Pikniku Sportowego w Wiączyniu Dolnym. W zawodach wystartowało łącznie ponad 400 zawodników. Podczas szóstej edycji po raz pierwszy rozegrany został Leśny Półmaraton, którego zwycięzcami zostali Krzysztof Pietrzyk z Koluszek oraz Monika Kaczmarek z Łodzi.

start w półmaratonie potraktowałam treningowo, cieszę się że udało się wygrać w pierwszej edycji, wcześniej startowałam na dystansie 10 km, a w tym roku postanowiłam zmierzyć się z trasą dwukrotnie dłuższą, która bardzo mi się podobała – powiedziała Monika Kaczmarek z Szakali Bałut.

W biegu na dystansie 10 km po zaciętej walce z Michałem Stawskim wygrał Michał Jamioł z Kielc, a wśród Pań triumfowała Marta Bukowska z Tomaszowa Mazowieckiego. 

W Mistrzostwach Ziemi Łódzkiej w nordic walking najlepsi okazali się Jakub Deląg z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Beata Kołodziejczak z Sochaczewa.

W biegach dla dzieci, którym towarzyszyły jak zawsze spore emocje wzięło udział ponad 100 zawodników. Najmłodsi uczestnicy zawodów mogli m.in. skorzystać z przejażdżek na kucykach.

Jak co roku podczas Majowego Pikniku Sportowego odbyły się pokazy jeździeckie przygotowane przez KJ Zbyszko. Tym razem była to „dżygitówka „ czyli woltyżerka kozacka, która wzbudziła wiele emocji wśród kibiców zgromadzonych wokół ujeźdzalni.

Zwody w Wiączyniu Dolnym odbyły się dzięki wsparciu Galerii Łódzkiej, Vera Sport, sklepu Trucht, firmy Efektima. Współorganizatorami Majowego Pikniku Sportpowgo byli firma inesSport oraz Centrum Sportowo – Rekreacyjne „Zbyszko”

Wyniki

Galeria by Jakub Jankowski

Galeria by FotoDoktorek

Powiązane Posty