Cała Polska biega z mapą już 7 maja w Manufakturze

Zielony sport, bo tak często się go określa, to dyscyplina wciąż mało popularna w naszym kraju. Nie ulega wątpliwości, że to wyjątkowa forma biegania. 7 maja, w 24 miastach w całym kraju ok. 4 tys. osób pobiegnie, po raz pierwszy w swoim życiu, na orientację. 7 maja Cała Polska biega z mapą.

Cała Polska biega z mapą – po raz szósty!

Akcja Cała Polska biega z mapą jest organizowana już po raz szósty. Z każdym rokiem przyłączają się kolejne miasta, które chcą promować tą szczególną formę biegania. W 2016 roku pobiegnąm.in. Rumia, Gdynia, Gdańsk, Sopot, Elbląg, Łódź, Warszawa, Kraków, Wrocław, Jelenia Góra czy Zamość. Każdy, kto tego dnia pojawi się na starcie biegu będzie mógł zupełnie za darmo spróbować swoich sił w biegu na orientację i wystartować w prawdziwych zawodach.

O co chodzi z tą mapą?

Przypomnijmy. Bieg na orientację to bardzo popularna w Skandynawii forma biegania, która opiera się na pracy z mapą. Zawodnik na starcie dostaje specjalną, bardzo dokładną mapę terenu – zaznaczony jest na niej trójkąt, który oznacza start. Od niego wiedzie linia do kolejnych kółek, które oznaczają punkty kontrolne. Obecność na nich potwierdza się za pomocą elektronicznego czipa, który zapisuje również międzyczasy ze wszystkich punktów kontrolnych. Wygrywa oczywiście ten, kto najszybciej przebiegnie trasę – trzeba jednak pamiętać, że wymogiem sklasyfikowania jest zaliczenie wszystkich punktów w odpowiedniej kolejności!

Jak mogę wziąć udział?

Nie ma nic prostszego! Nie musisz się wcześniej zapisywać, nie musisz przychodzić na jedną, sztywną godzinę. Mało tego, nie musisz nawet za to płacić. Po prostu załóż wygodne buty i spotkaj się z nami w sobotę na rynku Manufaktury! Na miejscu wypożyczymy Ci elektroniczny czip, a ekipa profesjonalistów wytłumaczy, o co dokładnie chodzi w biegu na orientację. Trasy są tak przygotowane, aby każdy – niezależnie od kondycji czy orientacji w terenie – nie miał problemu z ich pokonaniem!

Gdzie będziemy biegać?

7 maja swoich sił w BnO spróbować mogą nawet 4 tysiące zupełnych nowicjuszy! Miejsca rozgrywania zawodów na pewno na długo pozostaną im w pamięci. W Łodzi Manufaktura, we Wrocławiu Hala Stulecia czy Chrzanowie – rynek. Czekamy na Ciebie w godzinach 10-14 na rynku Manufaktury!

Powiązane Posty