Kinga Królik z trzecim wynikiem na świecie.

W najstarszym niemieckim mieście Trier (pol. Trewir ) 17.09 odbył się międzynarodowy miting lekkoatletyczny. Gwiazdą zawodów była reprezentantka gospodarzy Gesa Krause, od lat najlepsza europejska specjalistka w biegu przeszkodowym (5 zawodniczka IO w Tokio), która tym razem wystąpiła na dystansie 2 000 m z przeszkodami. Obok niej na starcie stanęła młoda zawodniczka UKS Azymut Pabianice: Kinga Królik i czołowe zawodniczki Niemiec. Kinga wytrzymała tempo narzucone przez niemieckie zawodniczki. Dopiero 500 m przed zdołała się oderwać od Kingi; Gesa Kreuse. Reprezentantka Niemiec uzyskała mecie 6:10,91; najlepszy wynik na świecie ! 3 sekundy i 29 s. Jako druga wbiegła na metę zawodniczka z Pabianic. Uzyskując 6:14,21; trzeci wynik na świecie w kategorii seniorek. W kategorii młodzieżowców, którą reprezentuję Polka, jest to pierwszy wynik na świecie !

Dystans 2 000 m z przeszkodami mimo, że rzadko rozgrywany jest zaliczany do ranking światowego. Dobry wynik na krótszym dystansie świadczy od dużych predyspozycjach do biegu przeszkodowego naszej zawodniczki.

Link do wyników: https://ergebnisse.leichtathletik.de/Competitions/CurrentList/298330/5686

Link do tabel światowych: https://worldathletics.org/records/toplists/middle-long/2000-metres-steeplechase/outdoor/women/senior/2021?regionType=world&page=1&bestResultsOnly=true

zdjęcia, autor Jerzy Woźniak

Powiązane Posty