II Dycha w Justynowie

Wyniki

Zarówno Justynów jak i Janówka to niewielka miejscowość położona kilkanaście kilometrów od Łodzi. Zapewne są to rejony nie kojarzone zbyt dobrze przez wielu Łodzian, sam wiele lat kojarzyłem przede wszystkim Justynów, jedynie z trasy jaką pokonywałem do rodziny. Jednak w roku 2009 wiele się zmieniło…dla mnie, dla wielu osób, których pasją jest bieganie, a myślę, że równie dużo zmieniło się dla Justynowa jak i Janówki. Przyznać trzeba, że okolica obu miejscowości jest nad wyraz urokliwa znajdują się piękne lasy i właśnie korzystając z tych darów natury, grupa osób  postanowiła zrobić coś dla innych, przyznać trzeba efekt jest wyśmienity.

Podobnie jak w roku ubiegłym tak i teraz trasa biegu liczyła około 10km. Bardzo urozmaicona trasa, obfitująca w mniejsze i większe podbiegi i zbiegi prowadziła leśnymi duktami. Dająca możliwość obcowania z przyrodą trasa, została wytyczona na jednej dużej pętli. Została ona nieznacznie zmodyfikowana w porównaniu do poprzedniego roku, co osobiście odbieram na plus. Poza biegiem głównym w którym wystartowały 182 osoby , rozegrane zostały biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 400 i 1200m. W biegu na 10km wśród kobiet pierwsza na metę wbiegła Beata Wojciechowska z LKS Koluszki, która trasę pokonała w 41 minut 44 sekundy. Drugie miejsce zajęła Justyna Grzelewska, Szakale Bałut , na najniższym stopniu podium uplasowała się Ewa Ochmańska z KB Arturówek Łódź. Klasyfikacja wśród panów wyglądała następująco miejsce pierwsze, ubiegłoroczny zwycięzca Krzysztof Pietrzyk LKS Koluszki, który metę miną z czasem 32:20. Miejsce drugie wywalczył Rafał Broniszewski KB Olimp , natomiast trzecie Krzysztof Wolski.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, oraz osobom które brały udział w biegu.

Jako patron medialny chcieliśmy również podziękować organizatorom za tak dobrze i sumiennie zorganizowaną imprezę, wszystkim, którzy w tej imprezie pomagali i dołożyli wszelkich starać by odbiór był tak pozytywny jak to tylko możliwe.

Cieszymy się, że właśnie takie biegi są w województwie łódzkim i jesteśmy dumni, że możemy te inicjatywy wspierać.