II Bieg i Marsz Urodzinowy – rekordowa frekwencja i … temperatura

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi już po raz drugi zorganizował bieg i marsz z okazji 591 urodzin Łodzi. W niedzielę ponad 300 zawodników zdecydowało się na sportowe świętowanie podczas II Biegu i Marszu Urodzinowego, który rozegrany został na dystansie 5910 m. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe koszulki, a najlepsi również medale  (150 biegaczy i 50 kijkarzy). Najszybszymi zawodnikami zostali Agata Matejczuk reprezentująca KS Alaska Łódź i Leszek Marcinkiewicz z Aleksandrowa Kujawskiego w biegu oraz Halina Włodarczyk i Michał Osiński z Łodzi w marszu nordic walking. 

„Rywalizacja odbywała się w bardzo trudnych warunkach, było bardzo gorąco i parno, na szczęście organizatorzy zorganizowali o kurtynę wodną na trasie” mówi wyraźnie zmęczony na mecie Maciek, który podczas biegu walczył o medal dla swojej dziewczyny Agaty. 

Z kolei Łukasz, który na bieg przyjechał specjalnie z Torunia, po przekroczeniu linii mety nie wyglądał na zmęczonego „ Łódź to jedno z moich ulubionych miast więc nie mogło mnie zabraknąć na biegu urodzinowym, jeśli chodzi o pogodę to lubię jak jest gorąco, tydzień temu w podobnej aurze ukończyłem zawody IROMAN w Niemczech.” 

W ramach imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, które rywalizowały na dystansie 59 i 591 metrów. Poniżej linki do galerii zdjęć oraz wyników

Wyniki

Galeria by Sobek cz. 1

Galeria by Sobek cz. 2

Galeria by Sobek cz. 3

Galeria by Sobek cz. 4

Galeria by Doktorek

Relacja by Gazeta Wyborcza

 

Powiązane Posty