Cała Polska biega z mapą

Popularyzacja biegu na orientację. Jest to dyscyplina, którą na świecie uprawiają setki tysięcy ludzi. Międzynarodowa Federacja Orienteeringu zrzesza 72 kraje, w tym od ponad 20 lat – Polskę. Kolebką BnO jest Skandynawia, gdzie uczy się go w szkołach, ale już nawet w Czechach mistrzostwa kraju w sprincie transmitowane są na żywo w telewizji. Rywalizacja polega na przebiegnięciu trasy wyznaczonej punktami kontrolnymi w terenie (lesie, parku, mieście) w jak najkrótszym czasie. Ze względu na obcowanie z naturą, wyjątkowo wyraźne kształtowanie charakteru, ale i wykorzystanie technologii (GPS, Sport-Ident) Bieg na Orientację jest uznawany coraz częściej za sport przyszłości.

CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ
Akcja ma charakter ogólnopolski: w pięciu imprezach głównych jednego dnia w całym kraju może biegać z mapą nawet tysiąc osób! Gdzie będziemy?
– Łódź: Park Julianowski, ul. Zgierska, muszla koncertowa
– Warszawa: Pole Mokotowskie (tuż przy metrze Politechnika)
– Wrocław: Rynek Starego Miasta
– Kraków: Park Jordana (przy Błoniach)
– Gdynia: Plaża Miejska
Organizatorem Akcji jest Polski Związek Orientacji Sportowej. Współpracę potwierdziło już kilku patronów medialnych. Oprócz imprez głównych w kilku mniejszych miejscowościach odbędą się również imprezy towarzyszące, w których ścigać się będzie kilkaset osób. Będą to zawody w biegu na orientację niekoniecznie odbywające się w centrach miast, niewykorzystujące elektronicznego systemu Sport-Ident (chipów do potwierdzania obecności na punktach kontrolnych).

DLACZEGO WARTO PRZYJŚĆ?
To nie będą zwykłe zawody biegowe. Nie płacisz wpisowego, dostajesz kolorową, bardzo szczegółową mapę, chip elektroniczny rejestrujący międzyczasy z każdego punktu kontrolnego, potem bierzesz udział w losowaniu cennych nagród. Czeka Cię jeszcze wiele niespodzianek! Boisz się, że się zgubisz? Udowodnimy Ci, że jest to dużo prostsze niż Ci się wydaje, a do tego sprawia niesamowitą przyjemność. Na mapie zaznaczony będziesz miał start i kolejne punkty kontrolne. Sam zdecydujesz, którędy do nich dotrzeć – jaki wariant wybrać. Potem okaże się, że zaplanowanie a realizacja planu to jeszcze nie to samo… W końcu jednak poczujesz się pewniej, zobaczysz, że każde zawody i trening z mapą to niepowtarzalne wyzwanie i świetna zabawa!
Trasy dostosowane będą do Twojego poziomu, przyjdź z całą rodziną, ruszamy o 11:00!
biegajzmapa.pl
zielonysport.pl

Informacji udziela:
Łukasz Charuba
Rzecznik Prasowy CPBZM
+48 691 679 661
kontakt@biegajzmapa.pl

Powiązane Posty