Biegowy festiwal Szakala już w ten weekend!

Już w przyszły weekend 28 i 29 października wracamy na znany i lubiany bieg organizowany przez Szakali Bałut. Choć w tym roku, w nieco powiększonej formie.

28 października odbędzie się Ultra Szakal. To pierwsza długodystansowa impreza organizowana przez Szakali. 57 kilometrów po Łagiewnikach i okolicach, z sumą przewyższeń przekraczającą 800m! Na liście startowej nie tylko zaprawieni w bojach łódzcy ultrasi ciekawi tego, co przygotowały Szakale ale również i znana wszystkim Patrycja Bereznowska.

29 października coś dla początkujących i zaawansowanych: II Cross Szakala (8 km) i biegi dziecięce. Oczywiście nie zabraknie tego co najważniejsze! – czyli XIII Półmaraton Szakala. Jedni go lubią, inni kochają. Jedno jest pewne – nikt nie pozostaje wobec niego obojętny. Trasy są odkurzone, lasy pomalowane na złoty kolor, a pogoda zamówiona. Znaczy się, będzie pięknie! W ramach cyklu „zwierzęta Lasu Łagiewnickiego” symbolem tej odsłony kultowego biegu stanie się nietoperz oraz paproć, które będą widniały na wszystkich tegorocznych gadżetach (oczywiście z legendarnym kubkiem włącznie).

Przypominamy, że Półmaraton Szakala to bieg typowo trailowy. Trasa biegu wytyczona została na terenie Lasu Łagiewnickiego stanowiącego część Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Składa się z jednej pętli, która okrąża największy las miasta Łodzi oraz prowadzi między innymi przez słynne Parowy Szakala oraz barokowe drewniane kaplice św. Rocha i św. Antoniego. Start biegu nastąpi tradycyjnie w samo południe z ulicy Skrzydlatej przy stawach w Arturówku. Drugi raz do czynienia będziemy mieli również z premią górską na tzw. „Orientusiu” (przy stawie Łużyk)

Ciekawe mogą być zmagania biegowych „wyjadaczy”, którzy zmierzą się w formule szlem – czyli Ultra (28 października) i Półmaraton (29 października). Szykują się niesamowite wrażenia!

Najnowsze informacje odnośnie biegu o znajdziecie na facebookowym fanpage’u: https://www.facebook.com/szakalebalut oraz stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/5390076327761421

Powiązane Posty