Półmaraton Szakala już za miesiąc – trwają zapisy!

W niedzielę 30 października powraca znany i lubiany Półmaraton Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego. Jedni go lubią, inni kochają. Jedno jest pewne – nikt nie pozostaje wobec niego obojętny. Będzie to już dwunasta edycja imprezy. W ramach cyklu „zwierzęta Lasu Łagiewnickiego” symbolem tej odsłony kultowego biegu stanie się rudy lis pospolity (Vulpes vulpes), który będzie widniał na wszystkich tegorocznych gadżetach (oczywiście z legendarnym kubkiem włącznie).

Przypominamy, że Półmaraton Szakala to bieg typowo trailowy. Trasa biegu wytyczona została na terenie Lasu Łagiewnickiego stanowiącego część Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Składa się z jednej pętli, która okrąża największy las miasta Łodzi oraz prowadzi między innymi przez słynne Parowy Szakala oraz barokowe drewniane kaplice św. Rocha i św. Antoniego. Start biegu nastąpi tradycyjnie w samo południe z ulicy Skrzydlatej przy stawach w Arturówku. Nowością będzie premia górska na tzw. „Orientusiu” (przy stawie Łużyk) oraz bieg towarzyszący pod nazwą I Cross Szakala na dystansie około 8km.

Najnowsze informacje odnośnie biegu oraz weekendowych treningów z Szakalami znajdziecie na facebookowym fanpage’u: https://www.facebook.com/szakalebalut oraz stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/profile.php?id=100078835142083

Zapisy na stronie InesSport: https://zapisy.inessport.pl/#gr128

Szakale serdecznie zapraszają!

Powiązane Posty