Mikołajki na sportowo w Lesie Łagiewnickim

9 grudnia było mroźno, ale nie przeszkodziło to prawie dwustu zawodnikom rywalizować podczas I Biegu i Marszu Mikołajkowego w Lesie Łagiewnickim w Łodzi. Na starcie różnych konkurencji trzeciego biegu z cyklu Grand Prix Biegam Pomagam stanęli zawodnicy o rozpiętości wiekowej niemal siedemdziesięciu lat! Wielu z nich ścigało się w czapkach, a niektórzy nawet w całych strojach św. Mikołaja. Najpierw rywalizowali najmłodsi. Wśród dzieci zwyciężyli Zuzanna Sztachańska i Piotr Rzeńca, z kolei w Biegu Młodzieżowym najlepsi okazali się – już właściwie tradycyjnie – Agata Jaśkowska i Bartek Ulowski. Rywalizację dopełnił integracyjny Bieg Małolata. Bieg Główny odbył się na trasie prawie 5 km, składały się na niego dwie pętle poprowadzone w iście zimowej scenerii Lasu Łagiewnickiego. Kolejność na linii mety chyba nie była dla nikogo zaskoczeniem. w kategorii kobiet najszybsza okazała się Monika Kaczmarek z Szakali Bałut, przed Angeliką Kuzin z AZS Łódź/BabelSport.pl i Justyną Boman z AZS Łódź/BabelSport.pl, z kolei wśród mężczyzn metę pierwszy osiągnął Tomasz Osmulski z RKS Łódź , drugi był Grzegorz Petrusiewicz z AZS Łódź/BabelSport.pl, a trzeci Mateusz Pacholec z Łodzi. Chwilę później rozstrzygnęła się rywalizacja kijkarzy. W Marszu Nordic Walking najszybszą z kobiet była Agnieszka Ciołkiewicz z Pabianic, a za nią uplasowały się Angelina Juszczak ze Zgierza i Dorota Lasota z LZS Justynów. Wśród mężczyzn z ogromną przewagą wygrał młody i zdolny Przemek Stupnowicz z Chodzepolodzi.pl TEAM , drugi był Jacek Witkowski z Łodzi, a trzeci Czesław Bedyk z Łodzi.

Po biegach i marszu można było posilić się grochówką oraz ogrzać przy ognisku i zjeść przygotowane tam przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi kiełbaski, a po chwili odpoczynku odebrać zasłużone dyplomy i medale.

Cała impreza, poza rywalizacją sportową i dobrą zabawą, miała także inny, niezwykle szczytny cel, a mianowicie wsparcie Fundacji Gajusz z Łodzi. Poza znanymi już z poprzednich startów numerami specjalnymi oraz zbiórką funduszy do puszek wolontariuszy, Fundację można było wesprzeć po prostu startując w zawodach. Główny darczyńca I Biegu Mikołajkowego firma SUM Poland za każdy przebiegnięty i przemaszerowany przez zawodników kilometr przelał na konto Fundacji 1 zł.

Szczegółowe wyniki biegów i marszu oraz galerie zdjęć dostępne są na www.biegampomagam.pl . Tam też można zapoznać się już z klasyfikację końcową całego Gran Prix Biegam Pomagam.

Do zobaczenia na podsumowaniu GP oraz podczas przyszłorocznej rywalizacji!

 

Powiązane Posty