Łódź Business Run po raz piąty – od 8 maja startują zapisy

Największa charytatywna sztafeta w kraju wystartuje 2 września. Pięcioosobowe drużyny w ośmiu największych miastach Polski pobiegną, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Łódź jest gospodarzem biegu już po raz piąty. Rok temu w czwartej edycji wystartowała rekordowa liczba uczestników w Łodzi – 1925. W tym roku ambicje organizatorów są większe, bo im więcej biegaczy wystartuje, tym więcej osób dostanie pomoc. Zapisy do Łódź Business Run rozpoczną się 8 maja. Limit miejsc to 2500 osób, czyli 500 sztafet.

Charytatywna sztafeta Poland Business Run co roku gromadzi na starcie pracowników polskich firm i korporacji, mniejszych przedsiębiorstw, a także znanych aktorów, sportowców i ludzi kultury. Zeszłoroczna edycja była rekordowa pod wieloma względami – po raz pierwszy w aż 8 miastach Polski pobiegła ogromna liczba 20 135 osób. Udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

– We wrześniowym biegu mogą wziąć udział wszystkie osoby, które zgłoszą 5-osobową drużynę. Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisach będzie decydować kolejność zgłoszeń. W niektórych miastach miejsca kończą się naprawdę szybko, dlatego prosimy nie zwlekać z rejestracją – podkreśla Marta Hernik, global project manager Poland Business Run.

W Łodzi pierwszy raz pomagano niepełnosprawnym w 2014 roku. W zeszłorocznej edycji wzięło udział 385 pięcioosobowych drużyn reprezentujących m.in. łódzkie firmy i instytucje. 1925 uczestników na mecie to trzeci wynik pod względem frekwencji w biegach organizowanych w Łodzi. Więcej biegaczy wystartowało tylko w biegach na 10 km: ulicą Piotrkowską i przy okazji maratonu.

W Łodzi biegacze ze 164 firm uzbierali dokładnie 159 089 zł. Beneficjentem była Malwina Piasecka, ale oprócz dla niej pieniędzy wystarczyło na pomoc dla kolejnych ośmiu osób, a także pań ze stowarzyszenia Radomszczański Klub Amazonek, które dostały wsparcie na turnus rehabilitacyjny.

W Łodzi w propagowanie idei pomocy niepełnosprawnym poprzez udział w biegu włączyli się znani sportowcy. Ambasadorami Łódź Business Run 2017 byli m.in. Mariusz Wlazły, Tomasz Wieszczycki, Marek Plawgo, Marek Citko. Piłkarze Widzew i ŁKS też wsparli inicjatywę – na przedmeczowe prezentacje wyszli w specjalnych koszulkach zachęcających do udziału w biegu. Byli z nami też ludzie kultury – solista Teatru Wielkiego Andrzej Kostrzewski wystartował w biegu z teatralną ekipą.

W Poland Business Run angażują się tysiące osób – biegacze, wolontariusze, ambasadorzy i sponsorzy. Szczytny cel, promocja aktywnego stylu życia, a przy okazji integracja pracowników polskich firm sprawiły, że impreza wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych w wielu miastach. Jak co roku wezmą w niej udział drużyny składające się z 5 zawodników, każdy ma do pokonania dystans ok. 4 km. Do sztafety pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale zapisy w pierwszych miastach ruszają już wkrótce. 23 kwietnia rozpoczyna się rejestracja w Lublinie. Trzeba się spieszyć, bo w każdym mieście liczba miejsc jest ograniczona. 

Więcej informacji na stronie www.polandbusinessrun.pl.

Powiązane Posty