III Bieg Na Rzecz Ziemi

Bieg Na Rzecz Ziemi wraca do Łódzkiego i biegacze ponownie pokonają trasę Stary Gostków – Uniejów w sobotę 12 kwietnia 2014 r. Głównym przesłaniem Biegu jest odwołanie się do tak uniwersalnych wartości jak troska o czyste środowisko, wspieranie praw człowieka oraz promowanie kultur ludzi uczestniczących w takich Biegach. Nawiązuje do idei indiańskiego Świętego Biegu Na rzecz Ziemi i Życia, który przemierzył trasę w Londynu do Moskwy przez Polskę w 1990r. 

III Bieg na Rzecz Ziemi rozpoczyna się przy rondzie w Starym Gostkowie o gody. 9.00 uroczystościami inaugurującymi. Start grupy biegowej nastąpi o godz. 10.00. III Bieg będzie odbywał się na dystansie ok. 17 km, na trasie: od ronda w Starym Gostkowie drogą nr 469 do ronda w Uniejowie; w Uniejowie na rondzie w prawo ulicą Błogosławionego Bogumiła, Turecką, mostkiem, ulicą Zamkową do Alei Sat-Okha w Parku Zamkowym. 

Wbiegnięcie do Uniejowa, do Parku Zamkowego jest planowane ok. godziny 12.30. Tam,  przy Alei Sat-Okha, spotkają się uczestnicy Biegu z organizatorami PowWow (festiwal tańca i muzyki Indian Ameryki Północnej)  w Uniejowie, na które organizatorzy zapraszają do szkoły przy ul. Kościelnickiej od 14.30.

Bieg Na Rzecz Ziemi ma charakter deklaracji ideowej związanej z tematyką indiańską i ekologiczną. Uczestnicy Biegu mogą biec samotnie, w grupie. Można również odbyć część trasy marszem.

Uczestnicy Biegu są zobowiązani do poruszania się prawą stroną jezdni, nie przekraczając linii rozdziału jezdni. Bieg ma charakter sztafetowy, dlatego więc osoby zmęczone biegiem lub marszem mogą skorzystać z podwiezienia samochodami Biegu. Przed Uniejowem wszyscy biegacze zbierają się razem i do mety biegną spokojnie razem. Nikt nikogo nie wyprzedza, dostosowuje się do tempa organizatorów.

Zainteresowani udział w III Biegu na Rzecz Ziemi są proszeni o kontakt pod numerem 601767030.

Zapraszam
Krzysztof Mączkowski

Powiązane Posty