Franek RUN – Biegnij dla mnie

Wyjątkowy bieg przy ryku silników startujących F-16, odbędzie się już 8 października na terenie 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łask. Podczas imprezy będzie można zrobić sobie zdjęcia na tle samolotów, zjedzenia wojskowej grochówki, obejrzenia kolekcji samolotów służących w WP czy pokazu możliwości wojskowej straży pożarnej – m.in. takie atrakcje przygotowano dla uczestników biegu “Franek RUN – Biegnij dla mnie”.

Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na leczenie chorego na atrezję dróg żółciowych oraz marskość wątroby 7- letniego Frania Wójcika. Biegnąc pomagamy, ale mamy też możliwość zajrzeć do miejsca na co dzień zamkniętego dla osób postronnych – 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, jednym z dwóch miejsc w kraju, w których stacjonują polskie F-16. 

Trasa nie jest wymagająca – to jedynie 5 km po terenie portu, dla miłośników biegów przeszkodowych przygotowano jednak specjalną atrakcję – zaraz po biegu głównym (dla niektórych będzie to zapewne tylko rozgrzewka) rozegrany zostanie turniej na Torze Pilota – kilkusetmetrowym torze przeszkód, obowiązującym pilotów F-16. Będzie szansa sprawdzić, czy zasieki, ściany i płotki jesteśmy w stanie pokonać w obowiązującym pilotów czasie.  

Wszyscy będą mogli oczywiście zrobić sobie zdjęcie z F-16, które specjalnie na tę okazję zostanie wystawione, obejrzeć pokaz możliwości wojskowej straży pożarnej i jej najnowocześniejszych pojazdów, obejrzeć kolekcję samolotów, od lat służących w Wojsku Polskim, spróbować żołnierskiej kawy, grochówki, poczęstować się słodką bułką.

Dla uczestników przygotowano medale i upominki, zdobywcy 3 pierwszych miejsc w kategoriach kobiet i mężczyzn mogą zaś liczyć na cenne nagrody (sprzęt do ćwiczeń i rehabilitacji ufundowany przez FIZMED) a zwycięzcy obu kat. otrzymają dodatkowo voucher na weekendowy pobyt w hotelu ze Spa Dwór Kolesin, z bezpłatnym przelotem liniami SPRINTAIR w obie strony.

Akcję wspierają aktorzy Paulina Holtz i Andrzej Grabowski, prezenterka Agata Młynarska, gwiazdy sportu: mistrz Polski oraz wicemistrz świata i Europy w biegu 24-godzinnym Paweł Szynal oraz jedyny Polak, który stanął na podium Spatrathlonu (246- ciokilometrowego ultramaratonu z Aten do Sparty), Andrzej Radzikowski. Liczymy, ze będziesz z nami! 

https://www.facebook.com/ratujemyfranka/?fref=ts

Powiązane Posty