17. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run już ponad 1000 zapisanych biegaczy!

Trwają zapisy na 17. edycję Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Po raz kolejny będzie to dwudniowa impreza. Bieg główny na 10 km wystartuje 25 maja 2019, a sześć dni wcześniej rywalizować będą dzieci i młodzież.

Uczestnicy biegu w tym roku pobiegną ulicą Piotrkowską, ale trasa będzie się różniła od tych z lat ubiegłych. W poprzednich edycjach rywalizacja rozpoczynała i kończyła się w okolicach Starego Rynku. Tym razem zrobią to na al. Politechniki, na wysokości Pałacu Sportu przy ul. ks. Skorupki, a Piotrkowską pobiegną nie na północ, a na południe. 

Łódź się zmienia i zmienia się również trasa naszego biegu. Tym razem zmiany wymusił m.in. remont ulicy Ogrodowej – wyjaśnił dyrektor sportowy zawodów Jacek Chmiel.

Wzorem poprzednich lat bieg zostanie podzielony na dwie części. Bieg główny na dystansie 10 km odbędzie się 25 maja, a na 19 maja zaplanowano Mini Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Rywalizacja dla najmłodszych uczestników rozpocznie się i zakończy na Piotrkowskiej przy Pasażu Schillera. Rywalizacja toczyć się będzie w kilku kategoriach wiekowych. W najmłodszej będą mogły wystartować dzieci w wieku od trzech lat, które będą miały do pokonania 200 m. Najstarsi będą rywalizowali na trasie mającej ponad 1 km. Zapisy do Mini Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run rozpoczną się na początku marca.

Szczegółowe informacje o biegu oraz zapisy na stronie biegpiotrkowska.pl

Foto: biegpiotrkowska.pl

Powiązane Posty